Low Collection by EBBA

Foto: Béton Brut

 

Britský architekt a dizajnér Benni Allan navrhol pútavú kolekciu nábytku z dubového dreva, ktoré sú nielen miestom pre relax, ale aj oslavou čistých a odvážnych línií.

 

Benni Allan vedie svoje vlastné štúdio s názvom EBBA a je známy svojím detailným prístupom k materiálu. Skúma jeho podstatu, tvary a proporcie a výsledný produkt prepája architektúru a vizuálne umenie.

 

Low Collection by EBBA

Foto: Béton Brut

 

Kombinácia moderného s tradičným

Tento svoj prístup najnovšie pretavil aj do novej kolekcie nábytku pre Béton Brut. Všetky kúsky sú vyrobené udržateľne z masívneho dubového dreva, kombináciou tradičného a moderného remeselného spracovania. Je dôkazom, že aj súčasné nové techniky si môžu výborne rozumieť s ručnou prácou, že organické tvary môžu ísť dohromady s geometriou.

 

 

Low Collection by EBBA Low Collection by EBBA Low Collection by EBBA

Foto: Béton Brut

 

Kolekcia nábytku Low Collection je výrazne minimalistická, má škandinávsky nádych a príťažlivý dizajn. Línie jednotlivých kusov sú prepracované a funkčné – hoci nespĺňajú typické predstavy o tvare kresla alebo napríklad stola.

 

Low Collection by EBBA

Foto: Béton Brut

 

Na hranici umenia a funkcie

Je to kreslo? Alebo je to drevená socha? V prípade novej kolekcie Benniho Allana ide o súhru oboch funkcií. Low Collection stavia do centra pozornosti najmä priečne rezy a nádhernú kresbu prírodného dreva.

Ako dodáva samotný dizajnér, inšpiráciou mu boli aj cesty do Japonska a život v Číne a južnom Španielsku. Práve to, že každá kultúra má iný zvyk odpočívania, ho viedlo k myšlienke experimentovania s tvarom. Vo výsledku tak jeho nové diela vynikajú nielen svojou funkciou, ale ponúkajú aj výrazný vizuálny zážitok.

 

Low Collection by EBBA

Foto: Béton Brut

 

Pin It