Plastic Rivers Ganga uvodna

Foto: GAN

 

Španielsky výrobca kobercov oslovil dizajnéra Álvara Catalána de Ocóna, aby novou kolekciou demonštrovali, aké znečistené sú najväčšie rieky sveta.

 

Táto kolekcia štyroch kobercov je výsledkom spoločného cieľa Álvara Catalána de Ocóna a značky GAN s cieľom zvýšiť povedomie a bojovať prostredníctvom remeselnej zručnosti s jedným z veľkých globálnych problémov priemyselného veku: plastovým odpadom. Každý koberec je vernou a zmenšenou reprezentáciou jednej z najznečistenejších a najznečisťujúcejších riek na planéte: Ganga, Jang-c'-ťiang, Indus a Niger.

 

plastic rivers ganga

Foto: GAN

 

Paradoxná krása

Koberce sú ručne všívané recyklovanými plastovými vláknami (100% recyklovaný PET), materiálom, ktorý nadobúda nový význam a zvýrazňuje paradoxnú krásu svojho pôvodu: rieky, zázraky prírody, ktoré sa premenili na skládky, ktoré nesú tisíce ton plastov do oceánov.

 

Plastic Rivers no.6 Ganges Alvar2

Foto: GAN

 

Ocenený dizajn aj myšlienka

Koberce zo série Plastic Rivers boli predstavené verejnosti počas akcie Madrid Design Festival, model Ganga však bolo možné vidieť už minulý rok na ReCollectible Design v galérii Rosana Orlandi v Miláne. v roku 2021 získal cenu Ro PLASTIC PRIZE za svoje posolstvo o environmentálnej uvedomelosti a opätovnom využívaní plastového odpadu.

 

plastove koberce gan

Foto: GAN

 

Pin It