moroso sedacky kamene modre

Foto: Morosi

 

Dizajnérske duo Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren zo štúdia Front Design stoja za novou kolekciou sedačiek, ktoré svojím dizajnom vychádzajú z prírodných materiálov.

 

Kolekciu s názvom Pebble Rubble popisujú jej autorky ako zmyslový zážitok. V prvom rade vizuálny, keďže sedacie súpravy výrazne pripomínajú malé okruhliaky, ich jemné línie sú pripomienkou tvaru rokmi formovaného prírodou. Pri dotyku prekvapí jemná a mäkká štruktúra poťahovej látky. Spoločnosť Kvadrat pre tento účel vytvorila 16 nových textílií. Použili pritom technológiu digitálneho skenovania prírodných povrchov ako sú minerály, mach či čerstvý sneh.

 

moroso sedacky kamene mach

Foto: Morosi

 

Skladačka z prírody

Dizajnérky Lagerkvist a Lindgren počas tvorby tejto kolekcie absolvovali veľa prechádzok prírodou, aby tu dokázali načerpať inšpiráciu. Skaly, ktoré zaujali, zaznamenali 3D skenovaním – tieto skeny následne vyskladali do kolekcie Pebble Rubble.

„Naša nová kolekcia nábytku pre Moroso prevzala svoje formy z nájdených tvarov v prírode. V detstve, v našom rodnom Švédsku, bol naším ihriskom les a skaly, mach a popadané stromy sme si predstavovali ako nábytok a miesta na oddych,“ uviedli Sofia Lagerkvist a Anna Lindgren.

 

moroso sedacky kamene priroda

Foto: Morosi

 

Tvar podľa vlastných predstáv

Pebble Rubble je tak podľa nich nielen dizajnom, ale najmä posolstvom. Dizajnérky dlho skúmali aj terapeutické výhody prírodných materiálov na fyzické a duševné zdravie ľudí, ale tiež kultúrny a psychologický význam prírodných prostredí, najmä v Lagerkvistovej a Lindgrenovej rodnom Švédsku.

 

moroso sedacky kamene

Foto: Morosi

 

Sedačky z tejto kolekcie sú modulárne, keďže 15 častí – sedadiel a operadiel – doplnených tromi stoličkami pod nohy, umožňujú voľné a kreatívne kombinácie. Dizajnérky tieto sedačky navrhli primárne pre firemné a hotelové priestory, ale rovnako dobre sa uplatnia aj v rezidenčných interiéroch.   

 

moroso sedacky kamene obyvacka

Foto: Morosi

 

  

Pin It