magis2

Foto: Magis

 

Milánske Salone del Mobile je stále v plnom prúde a my sme pre vás vybrali ďalšie tri prezentácie a novinky, ktoré určite stoja za pozornosť.

 

Výstava Still Life / The Art of Living

Gabriel Tan, ktorý stojí na čele značiek Ariake Collection a Origin Made, je kurátorom výstavy Still Life. Zahŕňa aj nové dizajny značiek ako DUX, mui, Sera Helsinki či Secto Design.  „V ére ovládanej masovým konzumom a trendmi tieto značky idú proti prúdu a zamerivajú sa na kombináciu špičkovej technológie a ručnej výroby, aby vytvorili kvalitné výrobky, ktoré dodávajú denným rituálom väčší význam a uľahčujú užívanie si života," uvádza štúdio Gabriel Tan.

 

norm architects stolicka norm architects stolik

 Foto: Norm Architects

 

V rámci tejto výstavy prezentujú svoje nové návrhy aj také hviezdy ako Norm Architects, Rui Alves či Koivisto Rune. „Naším cieľom je prekvapiť návštevníkov tým, že počas Milánskeho týždňa dizajnu vytvoríme pocit, že vstúpia do skutočného domova, ktorý je eklektický a harmonický – pomalé, bezpečné útočisko pred frenetickým tempom Salone,“ hovoria Norm Architects. Na Salone del Mobile predstavili „nového člena“ do rodiny Summit Chair – jedálenskú stoličku Summit, ako aj dva nové dizajny príručného stolíka pre Origin Made: Artesão a Évora. ⁠

TON

Ikonický český výrobca ohýbaného nábytku na tohtoročnom Salone del Mobile predstavil nové varianty troch obľúbených kolekcií. Rozšírenie kolekcií 822 a 811 štúdiom Claesson Koivisto Rune a produktovej rodiny P.O.V. nemeckým duom KASCHKASCH – to boli ústredné témy TON-u pre tohtoročný milánsky veľtrh.

Kolekcia 822: Svojbytná verzia modelu A 811 od Josefa Hoffmanna z roku 1930, charakteristická výraznou kruhovou perforáciou, má od tohtoročnej jari nový variant. Švédske štúdio Claesson Koivisto Rune so značkou TON pripravilo jej čalúnenú verziu. Stolička, kreslo, barová stolička v dvoch výškach, sedačka a lounge kreslo s podrúčkami aj bez nich využívajú pre príjemný dosed popruhy, uchytené v konštrukcii sedadlového rámu. Modely ďalej kombinujú použitie tvarovanej preglejky v chrbtovej opierke a ručne ohýbaného masívneho bukového dreva, ktoré je možné dokončiť morením, pigmentovými farbami či im ponechať prírodný charakter iba v laku či oleji.

 

TON stolicky

Foto: TON Design

 

Líniu obľúbeného radu 811 po novom dopĺňa lounge kreslo štúdia Claesson Koivisto Rune, a to opäť vo variante s podrúčkami aj bez nich. V sedáku a chrbtovej opierke využíva čalúnenie, rákosový výplet, prípadne ich kombináciu.

Konferenčné stolíky nemeckého štúdia KASCHKASCH sú novými variantmi modulárneho systému stolov P.O.V., ktoré boli predstavené v roku 2021. Názov odkazuje na organickú podnož, ktorá vďaka oblému trojuholníkovému tvaru pôsobí jedinečne z každého uhla pohľadu.

 

TON stoliky Kaschkasch

Foto: TON Design

 

Magis

Nekonvenčný dizajn talianskej značky Magis nesklamal ani v Miláne. Jedným z originálnych nových produktov je stolička Trave. Sedák aj operadlo sú čalúnené, výrazným a nosným prvkom stoličky je jediný masívny drevený zakrivený nosník, ktorý je príkladom nového spôsobu využitia dreva. Popri Trave Magis prezentuje aj kolekciu South outdoor od Konstantina Grcica, ktorý spolu s holandskou dizajnérkou Hellou Jongerius navrhol aj kreslo Twain.

 

Magis officina chair product group brown brown galvanized white brown white 01

Stoličky Officina. Foto: Magis

 

Magis costume 2seater ambient SD5160 kvadrat uniform melange green 963 left armrest ottoman SD5192 green 05

Modulárny systém Costume. Foto: Magis

 

Rozšírili sa dve kolekcie: Officina od bratov Bouroullecových teraz obsahuje aj nový stôl pre exteriér a výber nových povrchových úprav, zatiaľ čo Costume, modulárny čalúnený systém navrhnutý Stefanom Diezom, je dostupný s novým operadlom. V kombinácii s otomanom vytvára pohovku s oveľa väčším sedadlom, pohodlnejšiu, neformálnejšiu a dostupnú vo verzii pre exteriér.

 

Magis south product group 01

Pin It