Caffè Principe in Forte dei Marmi Italy Prada Group 1

Foto: Prada Group

 

Caffé Principe je vychýrená historická kaviareň, ktorá leží v luxusnom prímorskom letovisku Versilia. Minulý rok ju získala Prada Group a dnes si tak môžete dať sladké aj slané špeciality v prostredí, ktoré vytvoril slávny módny dom.

 

Korene tejto kaviarne siahajú do 30. rokov 20. storočia, keď ju otvorila jedna z florentských rodín, Galliovci. Caffé Principe zažilo svoju zlatú éru v 60. rokoch – stala sa obľúbeným miestom talianskej smotánky aj filmových hviezd. Dnes toto miesto nestratilo nič zo svojho cvengu, keďže sa stalo súčasťou ikonickej Prada Group. Mnohí preto očakávali, že Principe sa transformuje na high-endovú pekáreň Marchesi 1824, ktoré taktiež Prada vlastní od roku 2014. Módny dom však prekvapil a v srdci Toskánska zachoval tradíciu vyhlásenej kaviarne, ktorú navyše posunul na nový level charakteristický pre túto značku.

 

Caffè Principe in Forte dei Marmi Italy Prada Group

Foto: Prada Group

 

V štýle La Dolce Vita

Slávnostné znovuotvorenie sa uskutočnilo 9. júla tohto roku. Prada kaviarni ponechala jej charaktristickú námornícku modrú farbu, ktorá stále dominuje v interiéri a nachádza sa aj na obale všetkých produktov. Identita miesta je jemne doplnená prvkami Marchesi 1824 a samotného módneho domu. Napokon, predajňa odevov Prada priamo susedí s kaviarňou.

 

Caffè Principe in Forte dei Marmi Italy Prada Group

Foto: Prada Group

 

Principe si ctí svoju históriu a zároveň nezameniteľné talianske La Dolce Vita. Neformálna atmosféra nového interiérového konceptu bola vyvinutá s florentským architektom Michelem Bönanom. Bonan navrhol zariadenie, ktoré pripomína to pôvodné z 50. rokov. Jeho súčasťou sú prútené stoly a stoličky, či, dokonca, umakartové stoly. Priestory dopĺňajú modro-biele čalúnené sedenia.

Dotyk značky Prada vidieť na závesoch a tapetách v modrozelenom odtieni a so vzorom prevzatým z textilných archívov Prady.

Návrat do minulosti, ale bez nostalgie

Výnimočné dizajnové prvky vynikajú na pozadí bielych panelov na stenách a drevenej podlahy. „Prostredníctvom historických obrázkov sme sa snažili obnoviť vzhľad a dojem z éry, ktorú sme si chceli znovu predstaviť, ale určite nie nostalgicky,“ uviedol architekt. Preto zvolil vintage nábytok a ak siahol po nových kúskoch, vyzerajú, akoby tu vždy boli.

 

Caffè Principe in Forte dei Marmi Italy Prada Group

Foto: Prada Group

 

Rovnako ako interiér, aj menu tejto kaviarne je výnimočné. Hostia si môžu pochutnať na ľahkých, letných kúskoch vybraných z ponuky Marchesi 1824 ako je šalát caprese či malé sendviče či novej verzii syrovej focaccie. Samozrejme, uniformy zamestnancov navrhla samotná Miuccia Prada a pozostávajú z vyšívaných bielych košieľ, námorníckych džínsov a bielych tenisiek alebo espadrilliek.

 

caffe principe dezerty

Foto: Prada Group

 

Pin It