Sample ImageFirma Junkers prichádza na trh s novou generáciou kondenzačných kotlov radu Cerapur (CerapurSmart, CerapurComfort a CerapurAcu), ktoré nahrádzajú kondenzačné kotly Cerasmart a Cerapur.

 

Úplnou novinkou v tomto rade je kondenzačný kotol CerapurAcu s integrovaným zásobníkom teplej vody. Vďaka novému patentovanému softvéru a novej riadiacej jednotke Bosch Heatronic tretej generácie dokážu kotly aktívne komunikovať so solárnymi systémami.

 

Optimálnu kombináciu plynových kotlov so solárnou energiou zabezpečuje nový revolučný systém riadenia. Patentovaný systém algoritmov vypočítava očakávané množstvo slnečného žiarenia, a tak už vopred redukuje spotrebu plynu. Solárnej energii dáva jednoznačne prioritu. Výsledkom tejto regulácie je až o 15 % nižšia spotreba plynu. Spolu s týmito kotlami prichádzajú na trh v novom dizajne aj nepriamo ohrievané zásobníky ST 65, ST 120/160-2E a nová generácia priestorových (FR) a ekvitermických (FW) regulátorov určených pre kotly s riadiacou jednotkou Bosch Heatronic tretej generácie.