17.8.2015

Ovládanie vykurovania pomocou smartfónu je najnovšie na dosah už aj pre tie domácnosti na Slovensku, ktoré vlastnia vykurovacie zariadenia značky Protherm. Umožňuje to nový smart regulátor, izbový termostat Netatmo, s diaľkovým ovládaním pomocou smartfónu cez WiFi pripojenie.

 

netatmo 01

Vykurovanie pod kontrolou
Aplikácia pre riadenie izbového termostatu Netatmo je kompatibilná so systémami iOS, Android aj Windows Phone v smartfónoch a tabletoch. Zákazníci si vďaka smart regulátoru môžu svoje vykurovacie zariadenie kedykoľvek na diaľku vypnúť, zapnúť, zvýšiť alebo znížiť teplotu vykurovania, pričom stačí len pripojenie na internet. Obsluha smart regulátora aplikáciou v smartfóne je jednoduchá, zvládne ju každý. Diaľkové ovládanie vykurovania cez mobilný internet je praktické napríklad vtedy, keď sú členovia domácnosti na cestách, v škole či v práci a chcú nastaviť teplotu vykurovacieho systému tak, aby sa vrátili do útulne vykúreného domova. Ovládanie vykurovania kotlov Protherm je praktické a komfortné, aj keď je zákazník práve doma. Nemusí kúrenie chodiť kontrolovať ani nastavovať do pivnice či technickej miestnosti a prepínať ovládanie priamo na kotli, ale môže nastaviť kotol pohodlne zo svojej obývačky či spálne. Pomocou smartfónu je rýchla, komfortná a jednoduchá.

netatmo 02

Rýchlo, efektívne a jednoducho

Regulácia s termostatom Netatmo je zárukou bezchybného, bezpečného a maximálne efektívneho fungovania vykurovania v domácnosti. To sa v konečnom dôsledku odrazí na celkovej energetickej bilancii domu či bytu, aj na finančných nákladoch na energie. Vďaka smart regulátoru môžu používatelia znížiť náklady na energiu až o 25 %. Vykurovanie totiž budú využívať len v čase, keď ho skutočne potrebujú. Životné prostredie zároveň šetria znížením emisií. Okrem toho budú mať domácnosti spotrebu kotla dokonale pod kontrolou. Priebeh nameranej a požadovanej teploty je totiž možné sledovať priebežne, a to kedykoľvek prostredníctvom aplikácie smartfónu. Každý mesiac tiež dostanú prehľadné informácie o spotrebe energie na vykurovanie. Inteligentný termostat neustále porovnáva teplotu vonku a dnu. Vonkajšiu teplotu sleduje cez internet pomocou siete meteostaníc Netatmo pre smartfóny. To umožňuje kotlu predvídať zmeny počasia. Vďaka funkcii AUTO-ADAPT dosiahne vždy v správny čas požadovanú teplotu. Výsledkom je teda nielen zníženie spotreby plynu, ale aj najlepší možný komfort v domácnosti.

netatmo 03

Ľahká inštalácia
Komfort v každom okamihu Termostat Netatmo je inteligentný a vytvára program vykurovania na základe zvyklostí zákazníka. Vďaka odpovediam používateľa na päť jednoduchých vstupných otázok, si smart regulátor sám vytvorí základný program vykurovania, ktorý je možné dodatočne upraviť. Zákazník si zároveň môže nastaviť tri požadované teploty na riadenie vykurovania. K dispozícii je teplota komfortná, nočná a ekonomická, a tiež nastaviteľné intervaly kúrenia podľa toho, ako zvykne fungovať domácnosť. Smart regulátor má aj funkciu optimálny štart. Tá slúži na dosiahnutie želanej teploty v požadovanom čase skorším štartom kotla v závislosti od tepelnej izolácie domu a vonkajšej teploty. Pre ešte pohodlnejšie riadenie je tu aj unikátna internetová aplikácia WebApp. A to v prípade, že si zákazník želá ovládať termostat pomocou svojho počítača či notebooku.

netatmo 04

Moderný dizajn

Smart regulátor Netatmo má unikátny minimalistický dizajn, ktorý umožňuje umiestniť termostat na ktoromkoľvek mieste v domácnosti. V závislosti od toho si zákazník môže vybrať z piatich farebných prevedení regulátora, aby ladil s okolitým prostredím. Ako displej je použitý elektronický papier e-Ink, s výborným kontrastom a veľmi nízkou spotrebou. Aplikácia pre iPhone alebo smartfón so systémom Android má art dizajn poslednej generácie, je veľmi jednoduchá na používanie a umožňuje jednoducho ovládať kotol značky Protherm. Smart regulátor si zákazníci môžu nainštalovať sami, alebo môžu požiadať o pomoc autorizovaných servisných pracovníkov. Regulátor Netatmo sa zvykne inštalovať spolu s novým kotlom značky Protherm ako izbový termostat s diaľkovým ovládaním. Osvedčený je však aj pri rekonštrukciách, bez problémov totiž môže nahradiť väčšinu doteraz používaných izbových termostatov, či už s káblovým alebo bezdrôtovým pripojením. A ktoré vykurovacie zariadenia sú s ním kompatibilné? Ide o plynové kotly, tepelné čerpadlá, aj kotly na vykurovací olej či tuhé palivá.

netatmo 05

zdroj: Protherm

Pin It