Pin It

Plynulý prechod strechy do severnej steny fasády je riešený oblúkom, vďaka čomu sa  hrúbka tepelnej izolácie mohla znížiť na 250 mm. Ostatné steny sú dokonca osadené kontaktnou tepelnou izoláciou v hrúbke 150 mm. Hoci je konštrukcia stavby primárne murovaná, v jej južnej časti sa nachádzajú oceľové stĺpy. Ich funkciou je prenášať tlak medzi železobetónovým prekladom a širokým zasklením. Prestupy tepla sú ešte viac minimalizované správnou konštrukciou zasklenia. Ide o kvalitné izolačné trojsklo, vsadené do skrytých rámov.

 

filip 3 es fasada

 Dom Filip 3 je snahou o povýšenie princípov návrhu nízkoenergetického domu na univerzálne bývanie v objekte, ktorý neplytvá zdrojmi. 

 

Úspornosť domu znásobuje aj správny výber technológií. Na kúrenie a ohrev vody je v prípade domu Filip 3 použité tepelné čerpadlo a efektívnu distribúciu tepla zabezpečuje podlahové vykurovanie. 

 

filip 3 es

 

 

 

filip 3

 

 

Farebná schéma Filipa 3 je minimalizovaná v prípade obytnej časti a terás na drevo v prevedení prírodný dub. Samotná stavba je zhmotnená bielou farbou.

 

 podorys

 

Dispozícia domu je podriadená predovšetkým účelu. Jednotlivé miestnosti sú rozložené okolo komunikačného jadra, ktoré sa nachádza v centrálnej časti domu. Nájdite bývanie podľa svojich predstav. Z katalógu spoločnosti Ekonomické stavby si vyberiete určite aj vy. 

Pin It