Plynulý prechod strechy do severnej steny fasády je riešený oblúkom, vďaka čomu sa  hrúbka tepelnej izolácie mohla znížiť na 250 mm. Ostatné steny sú dokonca osadené kontaktnou tepelnou izoláciou v hrúbke 150 mm. Hoci je konštrukcia stavby primárne murovaná, v jej južnej časti sa nachádzajú oceľové stĺpy. Ich funkciou je prenášať tlak medzi železobetónovým prekladom a širokým zasklením. Prestupy tepla sú ešte viac minimalizované správnou konštrukciou zasklenia. Ide o kvalitné izolačné trojsklo, vsadené do skrytých rámov.

 

filip 3 es fasada

 Dom Filip 3 je snahou o povýšenie princípov návrhu nízkoenergetického domu na univerzálne bývanie v objekte, ktorý neplytvá zdrojmi. 

 

Úspornosť domu znásobuje aj správny výber technológií. Na kúrenie a ohrev vody je v prípade domu Filip 3 použité tepelné čerpadlo a efektívnu distribúciu tepla zabezpečuje podlahové vykurovanie. 

 

filip 3 es

 

 

 

filip 3

 

 

Farebná schéma Filipa 3 je minimalizovaná v prípade obytnej časti a terás na drevo v prevedení prírodný dub. Samotná stavba je zhmotnená bielou farbou.

 

 podorys

 

Dispozícia domu je podriadená predovšetkým účelu. Jednotlivé miestnosti sú rozložené okolo komunikačného jadra, ktoré sa nachádza v centrálnej časti domu. Nájdite bývanie podľa svojich predstav. Z katalógu spoločnosti Ekonomické stavby si vyberiete určite aj vy. 

Pin It