Pin It

Ktorá tehla je ideálna? Neviete si rady? Poradíme vám, aký typ si vybrať pre výstavbu svojho domu.

 

Active ImageNižšia objemová hmotnosť, rovnaká pevnosť a ešte lepšia tepelná izolácia. To je  charakteristika novinky v sortimente pórobetónového murovacieho systému YTONG. Tepelno izolačné tvárnica YTONG LAMBDA je ideálne riešenie pre moderné stavby bez zateplenia vďaka bezkonkurenčnej hodnote súčiniteľa tepelnej vodivosti λ=0,087 W/m.K. Vďaka hygienickej a zdravotnej nezávadnosti a schopnosti prirodzene regulovať vlhkosť vzduchu v interiéri je YTONG LAMBDA ideálnym stavebným materiálom pre modernú stavbu s vysokými požiadavkami na kvalitu mikroklímy v interiéri. Presné rozmery a lepenie na tenkovrstvovú maltu zachovávajú výnimočnú presnosť výstavby a vysokú produktivitu práce, čo sa priaznivo odrazí v celkových nákladoch stavby. www.xella.sk

 

Active ImageVynikajúce hodnoty tepelného odporu dosahujú tvárnice PORFIX Plus vďaka vyššiemu podielu vzduchových pórov. Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,089 W/m.K (v suchom stave) robí z PORFIXu Plus v tejto oblasti jeden z najlepších produktov na trhu. Tepelný odpor tvárnice s hrúbkou 375 mm R = 4,21 m2K/W spĺňa požiadavky tepelno-technických noriem výraznou rezervou. Samozrejme bez zateplenia. Vďaka nižšej hmotnosti je manipulácia s tvárnicami oveľa jednoduchšia a práca murárov menej fyzicky náročná. S tvárnicami PORFIX Plus stavebník ušetrí peniaze pri nákupe materiálu, pri výstavbe a vďaka vynikajúcim izolačným vlastnostiam aj náklady na vykurovanie. Jednotková cena je 89 eur /m3 bez DPH. www.porfix.sk

 


Active ImageTepelnoizolačné vlastnosti pálenej tehly sa zlepšili vďaka novým tenkostenným dierovaným  tvarovkám LEIERTHERM PLUS od. Špecifický systém otvorov sťažuje prúdenie tepla vo vnútri tvárnice a izoluje tak oveľa lepšie ako tradičné tehly. Murivo pri použití tepelnoizolačnej malty v jednej vrstve spĺňa stavebné energetické predpisy bez potreby dodatočného zatepľovania. Obvodové murivo LEIERTHERM PLUS udržiava v zimnom aj letnom období vyrovnanú teplotu vo vnútri stavby a umožňuje odvádzanie pár, čím zabezpečuje prirodzenú klímu v obytnom priestore. Tehly zodpovedajú dnešným náročným požiadavkám na kvalitný, ekologicky nezávadný a energeticky úsporný materiál a ich parametre vysoko prekračujú požiadavky na tepelnoizolačné vlastnosti obvodových konštrukcií stavby.


LEIERTHERM PLUS 44  má objemovú hmotnosť 610 kg/m3, pevnosť v tlaku 10 N/mm2, súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,117 W.m-1.K-1. Cena za kus je 1,64 € bez DPH.
LEIERTHERM PLUS 38 má objemovú hmotnosť 580 kg/m3, pevnosť v tlaku 10 N/mm2, súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,117 W.m-1.K-1. Cena za kus je 1,46 € bez DPH.


Aktuálna garantovaná zľava pre maloodberateľov v obidvoch prípadoch je 30%. www.leier.sk

Active ImageUcelený konštrukčný systém Durisol na stavbu moderného nízkoenergetického domu optimálne spĺňa konštrukčné, tepelnotechnické, statické a zvukovoizolačné nároky na bývanie. Pórovitosť povrchu tvaroviek a výplňový betón zabezpečujú veľmi dobrú nepriezvučnosť a vysokú pohltivosť hluku. Všetky tieto vlastnosti spolu s vynikajúcou difúziou vodných pár zabezpečujú vyvážený pomer medzi teplotou a vlhkosťou vzduchu. Pre nízkoenergetické domy sú určené tvarovky s integrovaným grafitovým polystyrénom, ktoré dosahujú tepelný odpor R = 5,05 m2 K/W. Okrem výborných technických parametrov durisolových tvaroviek garantuje spoločnosť stavebníkovi odborné poradenstvo, presnú kalkuláciu spotreby materiálu i zaškolenie priamo na stavbe. Jednoduchá manipulácia s týmito tvarovkami umožňuje zákazníkom aj svojpomocnú výstavbu.


Obvodové nízkoenergetické hrubostenné tvarovky DSs 37,5/12 NEO majú tepelný odpor R = 5,05m² K/W a ich cena na m² je 43,84 € bez DPH. Tvarovky DSs 37,5/14 NEO majú tepelný odpor R = 4,76 m²K/W a ich cena na m² je 40,88 €  bez DPH.

 

www.durisol.sk

Viac informácií na túto tému nájdete v SaB marec 2010.

 

 

Pin It