Pin It

 

 

Kvalitná drevostavba nie je lacná, nie je však ani natoľko drahá, aby ste si ju nemohli dovoliť. Jej cena je porovnateľná s akoukoľvek inou stavbou podobnej kvality, hoci aj murovanou z tehál alebo železobetónu. Oplatí sa však kvôli svojim skvelým vlastnostiam.

 

Pri murovanej stavbe vám iste napadlo, že by ste si ju mohli aspoň čiastočne postaviť svojpomocne. A čo drevostavba? Dá sa to aj pri nej? Máme pre vás dobrú správu – ak ste šikovní a ochotní učiť sa, tak sa to dá. Periso sa venuje drevárskej výrobe a výstavbe drevostavieb viac ako 15 rokov. Drevostavby pre svojich zákazníkov dodávajú v rôznych štádiách dokončenia; od hrubej stavby po stavbu na kľúč.

 

 

izoleko periso ako postavit drevodom svojpomocne ekobyvanie stavbniectov byvanie

 

 

Realizujú výhradne difúzne otvorené konštrukcie, ktoré sú certifikované a z kvalitných materiálov. Stavby zhotovujú systémom stĺpikovej konštrukcie a momentálne sa pripravujú na stavbu drevostavieb z masívnych CLT panelov, ktoré budú využívané čoraz viac v budúcnosti. Periso uprednostňuje kvalitu pred kvantitou, preto za súčasných podmienok stavajú len pár stavieb ročne. Výrobu však postupne zefektívnili a stenové panely si pripravujú vopred. Takto dokážu jednoduchú stavbu aj so strechou zložiť za menej ako jeden týždeň.

 

izoleko periso ekobyvanie stavebnictvo byvanie

 

 

V ich stavbách nie sú využívané žiadne parozábrany. Dokonca aj použitie ostatných fólií sa v Periso snažia znižovať na minimum. Tým je úplne eliminovaný rizikový ľudský faktor pri práci s tenkou fóliou. Kvalita konštrukcie však zostáva zachovaná aj pri svojpomocnom dokončovaní. Celé skladby sú jednoduché. Na reguláciu vlhkosti v difúzne otvorenej konštrukcii slúži kvalitná OSB doska a použitie drevovláknitých izolácií Pavatex, ktoré svojimi prírodnými vlastnosťami prirodzene regulujú prechod vodnej pary konštrukciou.

 

 

Tieto unikátne prírodné izolácie neslúžia len na ochranu voči chladu v zime, ale zabraňujú aj prehrievaniu stavby v lete, a to vďaka svojej veľkej objemovej hmotnosti a schopnosti akumulácie. Samozrejme, niektoré činnosti a profesie sa nedajú nahradiť a je lepšie nechať ich na odborníkov. Na väčšinu činností vám však postaví klasické náradie, ktoré sa používa pri práci s drevom.

 

 

izoleko periso m drevostavby zakladanie stavby ekoyvanie casopis sab stavebnictvo a byvanie

 

 

Periso úzko spolupracuje so sesterskou spoločnosťou IZOLEKO, založenú za účelom podpory predaja kvalitných stavebných materiálov pre drevostavby a rekonštrukcie. K dispozícii majú postupy a návody, ako správne zabudovať materiály do konštrukcie – od renomovaných nemeckých, švajčiarskych, rakúskych a iných výrobcov drevovláknitých izolácií Pavatex, OSB dosiek, fúkanej celulózy a iných konštrukčných materiálov a prvkov.

 

Pin It