Pin It

 

 

Bublajúci obed uprostred prírody, horúca sprcha po výšľape na horskej chate, Vôňa mäsa z vonkajších grilov, útulné predzáhradky reštaurácií, romantika mobilných domčekov, hausbótov či karavanov, vietor vo vlasoch pri letnej prechádzke autom, ale aj zváracie dielne, „jašterky“ v sklade, priemyselné horáky, hokejové rolby, vrčiace elektrocentrály, stopy v horúcom asfalte alebo teplovzdušné balóny vysoko v oblakoch. Hľadáte spoločný menovateľ? Je ním výnimočná energia LPG, ktorá prináša teplo, svetlo a pohodu, ale aj silu a výkon, kedykoľvek a kdekoľvek je potrebné.

 

LPG (teda plyny propán a propán - bután) predstavuje účinné palivo s čistým horením a dôležitý zdroj energie pre stovky miliónov ľudí po celom svete. Je prenosné, môže byť prevážané, skladované a používané prakticky kdekoľvek vo svete a sú ho dostatočné zásoby. LPG vykazuje nižšie emisie skleníkových plynov ako benzín, nafta a elektrina. Ako čistá a vysoko účinná energia LPG prináša výhody domácnostiam aj podnikom.

 

Dodávky LPG fliaš až k Vašim dverám

 

V prípade zmluvnej spolupráce doručí PRIMAGAS fľaše zadarmo až k Vám domov či do podniku, a to buď pravidelnými závozmi v určený deň, alebo nárazovo max. do piatich pracovných dní. Profesionálna ADR doprava, revízie, úložná klietka na fľaše a výhodné ceny sú u renomovaných dodávateľov, ako je PRIMAGAS, samozrejmosťou.

Najmenšia 2 kg fľaša je veľmi obľúbená pre svoju ľahkú manipuláciu a rôznorodosť využitia, na spotrebič sa navyše pripája priamo, bez regulátora. 5 kg fľaša je potom ideálna pregrilovanie - umožňuje veľmi ľahkú manipuláciu, zmestí sa do všetkých grilov a zároveň obsahuje dostatočné množstvo plynu na celú grilovaciu sezónu. LPG v grile neprodukuje žiadne sadze, dym ani zápach a plameň sa dá ľahko regulovať, čím sa docieli príprava šťavnatejších pokrmov. Klasická 10 kg fľaša poslúži doma aj v priemysle, na varenie, kúrenie či hobby. 33 kg fľaša potom dodá najväčšie množstvo energie, čo je ideálne pre priemyselné účely, napríklad v stavebníctve na izolačné práce, vykurovanie stavieb, tavenie asfaltov, rezanie, zváranie alebo v sklárňach. Fľaše sa ľahko spájajú do batérií po dvoch až ôsmich kusoch, čo zaistí spoľahlivý a dlhodobý prísun energie.

 

primagas plynové bomby vykurovanie domacnost casopis sab stavebnictvo byvanie

 

 

Kompozitná fľaša pre pohon vozíkov i pre vykurovanie mobilných domov či karavanov

 

Špeciálna kompozitná fľaša je upravená na odber kvapalného skupenstva LPG, čo je ideálne pre pohon vysokozdvižných vozíkov. Možno použiť v horizontálnej i vertikálnej polohe a disponuje ventilom s obmedzovačom prietoku, ak je prietok plynu vyšší ako odoberá VZV (prípadne trebárs rolba alebo iný vozík), špeciálny ventil fľašu uzavrie, aby plyn neunikal. Kompozitná fľaša je ľahká (max. 5 kg), výborne skladná a extrémne bezpečná (nevýbušná ani v ohni). Novinka na trhu je červená kompozitná fľaša PRIMAGAS určená pre vykurovanie karavanov, mobilných domov aj všade inde tam, kde je potrebný mobilný, bezpečný a ľahký zdroj energie.

 kompozitní na VZV

 

 

LPG sa oplatí - príklad z praxe

 

Ak sa rozhodnete vo Vašom obytnom či rekreačnom objekte mimo rozvodov zemného plynu používať LPG fľaše na ohrev teplej vody, na varenie alebo pre vykurovanie, môžete počítať s cenou v rozmedzí 2,5 - 2,8 Sk / kWh (0,095 - 0,107 EUR / kWh ), čo znamená úspory vo výške takmer 40% oproti elektrine. Oproti pevným palivám je zasa teplo okamžite k dispozícii, odpadá práca s uskladnením a predovšetkým má ďaleko nižšiu ekologickú záťaž - horí čisto, bez sadzí a bez zápachu. LPG možno tiež vhodne kombinovať napríklad so solárnymi panelmi.

PRIMAGAS ponúka pre väčšie objekty (typicky rodinné domy alebo hotely horách) i dodávky LPG autocisternou do podzemných aj nadzemných zásobníkov a zabezpečenie komplexnej inštalácie, tam sa dá dostať s cenou aj pod 1,9 Sk / kWh (0,07 EUR / kWh), čo už predstavuje oproti elektrine alebo tepelným čerpadlám (kde sú vysoké vstupné náklady a diskutabilná návratnosť) značné úspory.

 

sklář

 

 

Pri prechode z pevných palív na LPG možno navyše v tomto roku čerpať štátne dotácie, a to ako v ČR, tak na Slovensku. Celým procesom Vás radi prevedú naši obchodní zástupcovia - energetickí poradcovia s bohatými skúsenosťami s inštaláciami LPG systémov. 

 

 

Päťtoro správneho používania LPG v oceľových fľašiach:


1. Nakupujte fľaše od preverených dodávateľov s neporušenou pečaťou.

2. Nikdy si nenechajte fľašu opätovne doplniť plynom na čerpacej stanici.

3. Kupujte fľaše, ktoré nie sú zjavne poškodené.

4. Overte si, že fľaša má platnú periodickú skúšku.

5. Pri pripojení spotrebiča dbajte na bezpečnostné pokyny uvedené na fľaši a spotrebiči.

 

 

 

Niet sa čoho báť - fľaše nie sú bomby!

 

PRIMAGAS používa ochrannú známku BEZPEČNÉ FĽAŠE, ktorá predstavuje garanciu, že zakúpená fľaša je správne naplnená, obsahuje požadované množstvo plynu, má platnú revíziu a možno ju bez obáv používať.

 

 

aquatherm1

 

 

Stretnime sa na Aquatherme 2019 v Nitre!

Budúci týždeň bude prebiehať 20. medzinárodný odborný veľtrh Aquatherm v Nitre, kde PRIMAGAS nemôže chýbať. Zastavte sa u nášho stánku (hala M3, stánok 329) porozprávať sa nielen o možnostiach využitia LPG, ale aj o novinkách zo sveta vykurovania a energetiky. Budeme sa na Vás tešiť!

 

Zdroj: PRIMAGAS 

Pin It