zelena strecha byvanie jednodcuha

Dobre vieme, že betón v meste vytvára omnoho teplejšiu mikroklímu ako je to v porovnaní s husto porasteným lesom niekde za mestom. Preto môžeme sledovať trend rýchlo sa rozvíjajúcej aglomerácie v mestách, čo má za následok aj úbytok zelene rôzneho druhu. Existuje však také miesto v rušnom veľkomeste, kde ho môžete celé osadiť rastlinami pomerne jednoducho a dokonca všade. Reč je o strechách. 

 

Zelené strechy sa stávajú stále obľúbenejšou variantou zastrešenia stavby. Jedná sa o zelenú strechu predpestovanú v patentovanom zásobníku z recyklovaného plastu. Oproti klasickej zelenej streche, kde sa musí položiť niekoľko vrstiev fólii, na ktorú sa následne kladie sypaný substrát je výhoda v tom, že zásobníky ECOSEDUM PACK sa pokladajú priamo už na hydroizoláciu. Tento zásobník má jedinečný patent zadržiavania vody, ktorý funguje na tom, že v období dažďov si zásobník načerpá dostatočné množstvo vody a prebytková voda sa následne spod zásobníkov odplaví priamo do odkvapu. Tieto tzv. „kvetináče“ pôvodom z Nemecka obsahujú už vypestované rastliny, ktoré nepotrebujú žiadne zalievanie, ani žiadnu vašu nadmernú starostlivosť.

 Pozrite si fotografie z realizácii:

strecha4

 

Stżecha1

Nesmrteľná zelená

V zásobníku je 5-7 druhov rastlín (Sedum album, Sedum acre, Sedum spurium, Sedum sexangulare, Sedum lydium, Sedum kamchaticum, Sedum reflexum). Všetky pochádzajú z rodu SEDUM a sú nazývané aj rozchodníky. Tieto rastlinky vynikajú svojimi jedinečnými vlastnosťami: sú veľmi odolné voči poveternostným podmienkam, vydržia isté obdobie bez vody, vydržia extrémne vysoké a zároveň aj veľmi nízke teploty a v spojení s patentovaným zásobníkom ECOSEDUM PACK sa stávajú takmer nesmrteľné. Jedinečné sú aj v tom, že počas ročných období menia svoju farbu.

 

Oprava strechy je vďaka zásobníkom jednoduchá

Pokladanie zásobníkov ECOSEDUM PACK je veľmi jednoduché. K zákazníkovi je dovezený na palete už na 80% vypestovaný zásobník, ktorý je možné prispôsobovať tvaru vašej strechy a pokladať priamo na hydroizoláciu. Vďaka jednoduchému položeniu zásobníkov s rastlinami na strechu je možná akákoľvek bezproblémová oprava strechy v prípade jej poruchy.   

zelenea strecha byvanie

Výhody zelených striech

Zelená strecha ECOSEDUM PACK, okrem toho, že čistí okolitý vzduch, zabraňuje prehrievaniu striech, zadržuje už stále cennejšiu dažďovú vodu. Samotný zásobník spolu so substrátom sú vyvinuté tak, že spoločne dokážu zadržať dostatočné množstvo dažďovej vody na to, aby rastliny prečkali suché obdobia. Dodatočné zavlažovanie prichádza na rad až v naozaj extrémnych podmienkach. Vďaka vhodne zvoleným trvalkám nie sú problémom ani mrazy. A teda, odolávajú aj nevľúdnym poveternostným podmienkam a dlhotrvajúcemu suchu.

  • zlepšujú mikroklímu
  • znižujú náklady na vykurovanie, zlepšujú tepelnú izoláciu
  • obmedzujú hluk
  • optimalizujú zadržiavanie a následné využitie dažďovej vody
  • predlžujú životnosť strechy
  • znižujú množstvo častíc a CO2 v ovzduší

 strecha

 

 

Viac informácií nájdete na: zelene strechy logo

Pin It