Pin It

 

Zelené steny sa do interiéru dostávajú najmä z dôvodov inovácie v oblasti ekológie. Ide o dizajn, ktorý sa čoraz častejšie nachádza aj na stenách verejných budov z dôvodu nedostatočnej zelene v meste. Začlenenie živej prírody do mestskej časti vyzerá oveľa ekologickejšie a prirodzenejšie. Veď posúďte sami!

 

1032x717 g91 DSC 1228 kopie

 

Čo je hydropónia? 

Vertikálna stena pôvodne vznikla ako výsledok záhradného umenia vo Francúzsku vďaka Patrikovi Blancovi. V súčasnosti sa s nimi čo raz častejšie stretávame vo veľkých halách, na letiskách, v reštauráciách a hoteloch. Tento zelený trend sa dostáva aj do domácností najmä do kúpeľní, obývacích izieb či chodieb. Čo to tá hydropónia v skutočnosti je? Ide o modernú technológiu pestovania rastlín v interiéri bez použitia pôdy či iného substrátu. Zelené rastliny tak prežijú len vďaka živnému roztoku. 

 

1032x717 g27 Besenova 2

 

Použité rastliny v modernom dizajne dokážu prežiť v tých najnáročnejších priestoroch, rovnako aj v hygienicky čistých verejných budovách, napríklad v nemocniciach bez použitia akéhokoľvek pôdneho substrátu a to len vďaka najmodernejšej technológií, ktorá sa nazýva hydropónia. Princíp funguje na tom, že zelené rastliny sú uložené v kokosovom vlákne, rockwoole alebo inej tkanine, odkiaľ putujú všetky živiny priamo do rastliny.

Okrem vizuálnych a biofilných výhod všetkých zelených stien, môžu tieto steny obsahovať inteligentné a aktívne prirodzené čistenie a zvlhčovanie vzduchu. Prispievajú k zvýšenej cirkulácii vzduchu pomocou špecializovanej rastovej technológie.

 

1032x717 g72 IMG 20160311 WA0001

 

Steny plné zelene od firmy Matouš Hydroponie fungujú na princípe uchytenia zelene v textile. Ide o hydrofilnú tkaninu bez živín, ktorá rastlinu na stene bezpečne uchytí. Tkanina slúži ako sprostredkovateľ, ktorý odovzdáva vodu a potrebné živiny potrebné k rastu zelenej steny v interiéri. Vertikálna stena má v hornej časti svoj zavlažovač, ktorý rastline automaticky dávkuje vodu. Pod stenou sa nachádza nádoba na prebytočnú, neabsorbovanú vodu.

 

čakárnauzubarabrno

 

Veľký výber z pomedzi zelených machových rastlín umožňuje vybrať si z jednoduchých alebo z druhovo bohatých stien. Firma Hydroponie.cz vám navrhne digitálny návrh vášho interiéru spolu s vertikálnou stenou podľa dispozície vašich priestorov a vašich predstáv. Starostlivosť o zeleň vo vašom byte je jednoduchá, podobne ako pri rastlinách v črepníkoch. Avšak ak by ste mali akékoľvek otázky alebo problémy s údržbou, spoločnosť Matouš Hydroponie disponuje kvalifikovanými odborníkmi, ktorí sa postarajú aj o údržbu vašej zelene vo vašom interiéri. 

 

Viac informácií hľadajte na

logo 1

 

 

 

 

 

 

Prečítajte si tiež:

Pin It