wienerberger Tondach realizacia TesarskeMlynany

Realizácia s využitím tehál Porotherm. Foto: Wienerberger

 

Ak sa púšťate do stavby rodinného domu, budete potrebovať nielen financie, ale aj pomerne dosť času na hľadanie vhodných materiálov či realizačnej firmy. Moderné stavebné technológie umožňujú stavať úsporne, rýchlo a pritom ekologicky.

 

Kvalitné stavebné materiály pre bezpečné a zdravé bývanie – od tehál cez obkladové tehly na fasádu a strešnú krytinu Tondach až po betónovú dlažbu Semmelrock – ponúka už 30 rokov spoločnosť Wienerberger. 

Dom z tehly vydrží dlhé roky

Zvoliť si na stavbu domu tehly Porotherm v kombinácii s doplnkovými tehlami, prekladmi a stropným systémom, určite nie je krokom vedľa. Umožňujú totiž všestranné použitie a dajú sa aplikovať úspornými a rýchlymi technológiami murovania. Brúsené tehly majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti a zároveň dobre akumulujú teplo, vyzdvihnúť treba aj ich zvukovoizolačné vlastnosti, ktoré bránia šíreniu nežiaduceho hluku. V prípade správneho použitia vznikajú stavby s veľmi dlhou životnosťou minimálne 100 rokov s minimálnymi nárokmi na údržbu.

 

wnrbrgr produkty tehly

Foto: Wienerberger

 

Tehlový obklad na fasádu i do interiéru

Tehlu môžete použiť aj na zhotovenie rôznych druhov neomietnutého lícového muriva a murovaných konštrukcií v exteriéri a interiéri. Lícové tehly a obkladové pásiky Terca vynikajú odolnosťou proti poveternostným vplyvom, mimoriadnou trvanlivosťou, akumulačnou schopnosťou či požiarnou odolnosťou. Určite vás poteší aj fakt, že tehlová fasáda nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Lícové tehly a obkladové pásiky Terca sa vyrábajú v širokej palete rôznych odtieňov a povrchových úprav.

 

wnrbrgr produkty terca tehly

Foto: Wienerberger

 

Stálofarebná strešná krytina

Konkurenčnou výhodou spoločnosti Wienerberger je najmä komplexnosť ponuky. Okrem tehliarskych produktov ponúka aj kvalitnú strešnú krytinu. Nestarnúcu krásu, výhody energetickej účinnosti a bezkonkurenčnú trvácnosť 100 % prírodného materiálu predstavujú pálené škridly Tondach. Vyznačujú sa vysokou mechanickou pevnosťou a vytvárajú priaznivú vnútornú mikroklímu, čím pomáhajú znižovať prevádzkové náklady. Obávať sa nemusíte ani vyblednutia krytiny, aj po rokoch si zachová stálofarebnosť bez dodatočnej údržby. Škridly Tondach možno použiť na novostavby, ale aj rekonštruované strechy.

 

wnrbrgr produkty skridle

Foto: Wienerberger

 

Dlažby pre každý exteriér

Okolie svojho domu ľahko a esteticky dotvoríte exteriérovými prvkami Semmelrock. Okrem rozsiahleho sortimentu kvalitných betónových dlažieb nájdete v ponuke aj kompletné riešenia pre vonkajšie priestory. Kombinovať pritom môžete produkty v jednom dizajne, ale aj rôzne rady výrobkov či formátov. Vybrať si môžete z bohatej palety povrchových úprav, farieb a techník opracovania. Dlažby a platne Semmelrock vynikajú odolnosťou proti poveternostným vplyvom, zvýšenou oderuvzdornosťou, mrazuvzdornosťou a minimálnymi nárokmi na údržbu.

 

wnrbrgr produkty dlazba

Foto: Wienerberger

 

Viac sa dočítate na www.wienerberger.sk

 

Pin It