Krása, luxus, pohodlie – to všetko sú pojmy, pod ktorými každý z nás môže vnímať niečo iné. Nech si ich už vysvetľujeme akokoľvek, isto sa zhodneme na tom, že priestoru, ktorý považujeme za krásny, nesmie chýbať atmosféra... Best Western Palace Hotel Polom****.

 

Zladiť luxus s otvorenosťou a pohostinnosťou je umením, na ktorom stavajú hotely zvučných svetových mien odjakživa. Vždy ich predsa spájala bohatá história, vernosť tradícii, ale i zaujímavé miesto a ľudia.

 

Silné puto

Vo februári 1907 otvorili v Žiline, známej križovatke ciest, hotel Rémi. Už vtedy patril k najmodernejším stavbám – mal ústredné kúrenie a elektrické osvetlenie. Pôvodne jednoposchodový hotel v období prvej Československej republiky nadstavili o ďalšie dve poschodia. V roku 1951 bol premenovaný na hotel Polom a ďalej, ako takmer počas celej svojej existencie, poskytoval hotelové služby. I tejto secesnej stavby sa dotkol boom spojený s množstvom developerských aktivít, ktorý Slovensko v súčasnosti zažíva. Terajšiu podobu získala po rozsiahlej oprave v rokoch 2006 – 2007, aby sa vrátila do atmosféry spred sto rokov. Nedávno sa Palace Hotel Polom**** stal súčasťou známej hotelovej siete Best Western. Práve snaha stavať na pôvodnom dobovom výraze, s uplatnením najmodernejších technológií určila charakter rekonštrukcie. A ešte niečo – silné puto k starej Žiline.

 

 .......pokračovanie článku v čísle 11-12 SaB Stavebníctvo a bývanie, hneď objednaj.