24.7.2015

 

 

Viacúčelový areál vznikne revitalizáciou prevádzkových objektov Mlynice v bývalom areáli výrobného závodu Ľahkých stavebných hmôt v mestskej časti Bratislava - Nové mesto. Zámerom je využiť maximum z pôvodnej budovy a k nemu funkčne náležiaceho objektu Sila. Za projektom revitalizácie pôvodného brownfieldu stojí stavebná spoločnosť ise, ktorá má už na svojom konte niekoľko úspešných developerských projektov.

 

mlynica 01

 

Priemyselné objekty, ktoré sa nachádza na území medzi Rožňavskou a Vajnorskou ulicou prejdú rozsiahlou revitalizáciou. „Našou víziou je prinavrátiť život 50 rokov starému a opustenému priemyselnému objektu, v ktorom sa krátko po Nežnej revolúcii skončila pôvodná výroba ľahkých stavebných hmôt. Veríme, že sa nám ho podarí premeniť na multifunkčný priestor, ktorý ponúkne široké možnosti využitia," hovorí Oto Bortlík, konateľ spoločnosti ise. Developer sa zaviazal primeranými úpravami zachovať charakter pôvodných priemyselných objektov, avšak s novým využitím. V konečnej fáze by mala vzniknúť budova s originálnym charakterom, ktorý rešpektuje a využíva maximum pôvodných konštrukcií. Odvážnou myšlienkou je aj využitie hornej časti objektu na loftové byty s veľkými terasami a pekným výhľadom na mesto. „Veríme, že projekt osloví ľudí, ktorí budú, ako sa hovorí, na jednej vlnovej dĺžke. Tiež dúfame, že priláka klientov, ktorí hľadajú niečo iné ako klasické administratívne budovy alebo biznins centrá. Prípadne ich osloví možnosť bývať v ozajstnom lofte," dopĺňa Oto Bortlík.

 

mlynica 02

 

Developer a stavebná firma v jednom chce citlivo pristupovať najmä k požiadavkám budúcich používateľov. Projekt si kladie za cieľ vytvoriť platformu pre komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miesto na priateľské stretnutia. Charakter budovy umožňuje nevšedné, ale flexibilné usporiadanie priestoru. Sám developer prizýva budúcich používateľov Mlynice, aby sa zapojili do procesu návrhu budúceho využitia projektu. „Tomuto miestu chceme vrátiť život, považujeme však za dôležité, aby vyjadrovalo požiadavky a očakávania ľudí, ktorú tu budú pracovať, žiť a stretávať sa," vysvetľuje Oto Bortlík. Návrh novej tváre bývalej Mlynice pripravuje architektonické štúdio GutGut a realitným konzultantom je spoločnosť IURIS. Celková úžitková plocha Mlynice a Sila je približne 3800 m2.

 

mlynica 03

 

Srdcom Mlynice bude centrálny priestor určený na spoločenské podujatia, výstavy, firemné eventy a pod. Vyššie podlažia budú patriť biznis potrebám spoločností i jednotlivcov. Na druhom podlaží sa budú nachádzať zasadacie miestnosti rôznych veľkostí, ktoré budú môcť využívať všetci používatelia administratívnych priestorov. Samostatné kancelárie budú umiestnené na treťom podlaží a poskytnú svojim majiteľom či zamestnancom značnú flexibilitu. Developer má zámer kancelárie predávať budúcim používateľom do osobného vlastníctva. Ide o netradičný obchodný model, najmä vzhľadom na to, že v súčasnosti je trend kancelárie skôr prenajímať. „Zo strany budúcich potenciálnych používateľov je zatiaľ väčší záujem o možnosť odkúpenia administratívnych priestorov a my im chceme vyjsť v ústrety. Počíta sa však aj so spoločnými časťami, ktoré budú využívané všetkými vlastníkmi," vysvetľuje O. Bortlík. Administratívna časť s plochou približne 1600 m2 ponúkne viacero typov kancelárskych priestorov vrátane hot desk zóny a individuálnych kancelárií.

 

mlynica 04

 

zdroj: ise