Pin It

24. 2. 2018

Sú kreatívne, dizajnové, zdravé a motivujú k vyšším výkonom. Niektorí slovenskí zamestnávatelia zachytili trendy a svojich pracovníkov rozmaznávajú v atraktívnych pracovných priestoroch so zázemím pre oddych, ale aj zábavu.

1

Najlepšie a pre zamestnancov najpríjemnejšie pracovné priestory na Slovensku má spoločnosť Profesia. Stala víťazom súťaže Office roka, ktorá poukazuje na nové trendy v zariadení a vybavení kancelárskych priestorov. Iniciatíva vyzdvihuje spoločnosti, ktoré vytvárajú inšpiratívne kancelárske priestory. V dizajnovo prepracovanom interiéri pracoviska je jednoduchšie udržať si talentovaných zamestnancov.

Do užšieho finále druhého ročníka súťaže Office roka postúpilo 36 finalistov. Súťažili o víťazstvo v kategóriách Zdravá kancelária, Smart kancelária, Kancelária ako DNA firmy a o titul absolútneho víťaza.

Tomáš Hegedűš, výkonný riaditeľ realitno-poradenskej spoločnosti CBRE Slovensko, ktorá súťaž organizuje, si všíma, že úspešné firmy už pochopili, že ich pracovné prostredie je investíciou a príležitosťou odlíšiť sa. Chcú byť vpredu, ďaleko pred očakávaním a ukázať svoje pracovisko ako konkurenčnú výhodu.

„Predchádzajúce roky boli charakteristické najskôr množstvom uzatvorených kancelárií, neskôr ich nahradili open space priestory. Dnes je trend iný. Zamestnanci by na pracovisku mali nájsť uzatvorené i otvorené priestory. Každý by mal mať prístup k priestoru vhodnému na lepšiu spoluprácu a efektívnejšiu výmenu informácií, ale aj k priestoru, v ktorom môže pracovať v tichosti a vo väčšom súkromí,“ upozorňuje Tomáš Hegedűš. Podotýka, že dôležité sú aj relaxačné priestory.

Podľa neho dizajn kancelárskych priestorov by mal odrážať všetko, čo si firma cení. „Úspešné firmy už pochopili, že ich pracovné prostredie je investíciou a príležitosťou odlíšiť sa. Chcú byť vpredu, ďaleko pred očakávaním a ukázať svoje pracovisko ako konkurenčnú výhodu,“ tvrdí Tomáš Hegedűš. 

Podľa poroty majú najtrendovejšie pracovné priestory zamestnanci v Profesii. 

2

3

4

6

7

8

9

11

12

13

14

16

17

18

20

21

23

text: bk
foto: officeroka.sk

Pin It