Ceresne Plaza 5Plánované Čerešne Plaza. Zdroj: ITB Development

 

Nová rezidenčná štvrť chce podporovať komunitný život. Pribudne tu prvé námestie v Dúbravke, škôlka aj viaceré prvky na spoločné trávenie času obyvateľov.

 

Čerešne City majú ambíciu ponúknuť novodobé kvality moderného európskeho mesta. Projekt umiestnený medzi Harmincovou ulicou a chráneným krajinným územím Sitina pozostáva z niekoľkých etáp. Čerešne Jednotka už stojí a prinieslo osem blokov a 179 bytov, pričom developer, spoločnosť ITB, avizuje na tomto mieste aj novú škôlku. Vo štvrtok 28. januára predstavili aj detaily pokračovania projektu.

 

Ceresne Jednotka 3

Čerešne Jednotka. Zdroj: ITB Development

 

Byty s predzáhradkami a dva typy mezonetov

Od októbra 2019 je vo výstavbe druhá etapa, Čerešne Lake. Pôjde o šesť blokov a 239 bytov, apartmány a viaceré komunitné prvky. „Táto etapa prinesie petangové ihrisko, ktoré si obyvatelia sami vybrali v ankete medzi viacerými možnosťami využitia tejto plochy. Tiež tu vznikne sánkovací kopec na zimné mesiace, bezpečne nadizajnovaná lezecká stena pre deti, či vodná lagúna s tryskami a lehátkami na teplejšie obdobia roka,“ informuje developer. 

 

Ceresne Lake kopec na sankovanie

Čerešne Lake. Zdroj: ITB Development

 

Okrem 1-6-izbových bytov s balkónmi, predzáhradkami či terasami sú na pláne projektu z dielne ateliéru Šebo Lichý aj dva typy mezonetov. Táto etapa má byť podľa plánov hotová do konca roka 2022.

 

Ceresne Lake

Čerešne Lake. Zdroj: ITB Development

 

Na streche hotela vyrastú stromy

Súčasťou projektu bude aj hotel Čerešne Inn. Na jeho streche je naplánovaná terasa so stromami, grilovacou či workout zónou. Štvrtú etapu, Čerešne Residence, budú tvoriť tri budovy s 241 bytmi. Aj tu sú naplánované komunitné prvky v uzatvorených dvoroch: detské ihrisko, workout zóna a spoločná klubovňa. 

 

Ceresne Inn hotel

Hotel Čerešne Inn. Zdroj: ITB Development

 

Prepojením všetkých etáp s verejným priestorom sa stane Čerešne Plaza, tri budovy s ponukou ďalších bytov, tentokrát ich má byť až 438. 

Pribudnúť má aj prvé námestie v Dúbravke. „Na ňom sa bude nachádzať amfiteáter, ktorý vytvorí priestor pre podujatia, parter so zeleňou lákajúci k prechádzke, altánok, streetbalové ihrisko či útulné kaviarne a obchody,“ informuje ďalej developer. 

 

Ceresne Plaza

Čerešne Plaza. Zdroj: ITB Development

 

Dopravnú tepnu rozšíria

Rozšírenie samotnej Harmincovej ulice z dvoch na štyri pruhy má taktiež zlepšiť verejný priestor v Dúbravke, keďže jej súčasná kapacita už podľa ITB nepostačuje a je v zlom technickom stave. Pripravuje sa tiež cyklotrasa s napojením na Železnú studničku. 

Vo výsledku by Čerešne City mali podľa developera priniesť kvalitu života inšpirovanú známymi európskymi štvrťami ako Hafencity v Hamburgu alebo Funenpark v Amsterdame. 

Pin It