zdravotnicka skola liptov interier

Foto: FB ŽSK

 

Stredná zdravotnícka škola v Liptovskom Mikuláši sa dočkala veľkej rekonštrukcie.

 

„Stredná zdravotnícka škola v Liptovskom Mikuláši sa mení na jednu z najmodernejších stredných škôl na Slovensku. Po viac ako 30 rokoch, keď sa na škole robili zväčša nevyhnutné úpravy, sa škola mení na nepoznanie,“ uviedol zriaďovateľ školy, Žilinský samosprávny kraj. 

 

zdravotnicka skola pred rekonstrukciou

 

Takto vyzerala škola pred rekonštrukciou. Foto: ŽSK

 zdravotnicka skola liptovsky mikulas exterier

 

Aktuálny stav po komplexnej renovácii. Foto: ŽSK 

 

zdravotnicka skola liptovsky mikulas

Foto: FB SZŠ Liptovksý Mikuláš

 

Podľa župy sú stavebné práce na škole už takmer dokončené, odstraňujú sa už iba drobné vady a nedostatky. Podľa plánu by škola mohla byť pre študentov pripravená od 1. marca. „Vďaka rekonštrukcii sa zaradí medzi najmodernejšie školy svojho druhu na Slovensku,“ informoval ŽSK. 

Stredná zdravotnícka škola v Liptovskom Mikuláši už opravu nutne potrebovala, patrila medzi školy v najhoršom stave v kraji. Má 70-ročnú históriu, jej vznik siaha do roku 1947, kedy bola zriadená dvojročná ošetrovateľská škola.

Opravy sa dočkala vstupná časť, hlavná školská budova aj spojovacia časť, ktorá prepája hlavnú školskú budovu a telocvičňu. Zmodernizovali sa všetky časti interiéru aj exteriéru, osadené boli bezbariérové rampy, vybudovaný nový výťah a zastrešené átrium. Súčasťou rekonštrukcie boli aj nové rozvody kanalizácie, vody a kúrenia. Jedným zo zámerov bolo tiež zlepšenie energetickej hospodárnosti školy.

Kompletná oprava si vyžiadala investíciu za viac ako štyri milióny eur.

 

zdravotnicka skola liptov interier

 

zdravotnicka skola mikulas skrinky

 

zdravotnicka skola liptovsky mikulas vytah

 

Foto: FB ŽSK

Pin It