diskusia SKA

Rozšírenie kapacít základnej školy Lozorno. 1. miesto – SUPERATELIER, autori: Branislav Husárik, Peter Janeček, Kristína Machajová, Katarína Siváková


Napriek pandémii sme na Slovensku zaznamenali najviac architektonických súťaží v histórii. Akým smerom sa ale uberajú?

 

Rok 2020 je z pohľadu súťaží návrhov rekordným rokom, čo sa týka počtu vyhlásených súťaží overených Slovenskou komorou architektov. Spolu s rokom 2019, kedy sa vyhlásilo 14 architektonických, urbanistických, krajinárskych alebo kombinovaných súťaží návrhov overených SKA, ide o mimoriadne cenný súbor. Viac ako 20 overených súťaži v roku 2020 prinieslo množstvo skúseností do oblasti architektonického súťaženia.

 

diskusia SKA

Architektonická súťaž na premenu Troyerovej kúrie v Stupave na Základnú umeleckú školu. 1. miesto young.s.architekti, Bratislava, autori: Ing. arch. Jozef Bátor, PhD., Bc. Dang The Anh, Bc. Lucia Papierniková


Viac ako dvadsiatka súťaží je veľkým krokom vpred

„Rok 2020 bol aj napriek pandémii COVID-19 zatiaľ najlepším súťažným rokom, aký sme na Slovensku zaznamenali. Slovenská komora architektov overila 21 súťažných podmienok a bola pri vyhlásení 21 súťaží. Je to veľký krok vpred, ktorému sa tešíme a veríme, že tento trend sa udrží aj naďalej. Zároveň je to signálom, že rastie záujem najmä zo strany verejných vyhlasovateľov a potreba investícií do dlhodobo zanedbávanej verejnej infraštruktúry, ktorá - aj z dôrazom na kvalitu - dobieha investičný dlh vo verejnej správe,“ vysvetľuje architekt Martin Zaiček, samostatný odborný referent pre architektonické súťaže na SKA.

Zistite viac na zaujímavej diskusii

Akým smerom sa uberajú architektonické súťaže na Slovensku? Aké sú trendy, problémy, výhľady do budúcnosti? Kto súťaže pripravuje a organizuje? A aké aktivity pripravuje SKA na rozvoj v oblasti súťaží? Slovenská komora architektov Vás v tejto súvislosti pozýva na verejnú diskusiu Bilancia architektonických súťaží 2020. Diskusia sa uskutoční online už tento štvrtok 25. marca 2021 od 16.30 do 18.00 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM.

Program verejného diskusného stretnutia ako aj link na prihlásenie sa na podujatie nájdete na  www.komarch.sk.

Pin It