NIVY otvorenie pressday 28092021 martina mlcuchova 81

Foto: HB Reavis

 

Vo štvrtok 30. septembra sprístupnili nielen autobusovú stanicu, ale aj nákupné centrum či novinku – cyklovežu.

 

Komplex Nivy v rovnomennej časti hlavného mesta Mlynské Nivy funguje v plnej prevádzke od štvrtkových ranných hodín. Developer projektu, HB Reavis, stanicu symbolicky odovzdal dopravnej spoločnosti Slovak Lines. Tá ju má prevádzkovať nasledujúcich 40 rokov. O tretej ráno dopravca slávnostne vypravil zo stanice prvý autobus, ktorý smeroval na viedenské letisko Schwechat.

 

NIVY otvorenie

 

Nakúpiť sa dá aj priamo na stanici

Súčasťou nových Nív je okrem spomínaného nákupného centra s verejne prístupnou zelenou strechou aj celoročná mestská tržnica a prvá cykloveža v Bratislave. Developer zároveň informoval o spustení prvého podzemného kruhového objazdu na Slovensku.

 

NIVY otvorenie

 

Srdcom multifunkčného projektu je autobusová stanica, ktorá bude otvorená nepretržite. Jej súčasťou sú aj viaceré moderné prvky ako LED stena, LCD TV panely či samoobslužné dotykové kiosky. Priamo na podlaží s autobusovou stanicou sa nachádza aj niekoľko obchodných prevádzok.

Moderná tržnica a zelená strecha

Nákupné centrum zaberá plochu 70-tisíc metrov štvorcových. V týchto priestoroch návštevníci nájdu overené značky aj niekoľko predajní, ktoré tu majú slovenskú premiéru. Druhé podlažie centra patrí konceptu modernej tržnice. Autori projektu sľubujú okrem klasických food courtov, kaviarní a reštaurácií aj kvalitné lokálne produkty.

 

NIVY otvorenie

 

NIVY otvorenie

Zelenú strechu budovy tvorí 134 stromov a desiatky rastlín. Športovcom je k dispozícii 550-metrový bežecký okruh a dve workoutové ihriská. Na oddych je určený grilovacia zóna, komunitná záhrada, lavičky a viacero oddychových kútov.

 

NIVY otvorenie

 

Šesť áut rovná sa 118 bicyklov

Čo sa týka prvej cykloveže na území hlavného mesta, ide o plne automatizovaný parkovací dom pre bicykle. Na ploche, ktorú by inak zabralo šesť miest pre odstavené autá, je možné umiestniť 118 bicyklov. Bezpečnosť zaručuje unikátny kód, ktorý dostane každý cyklista pri zaparkovaní. Cykloveža je vybavená aj kamerovým systémom a všetky bicykle sú počas doby úschovy poistené proti poškodeniu a krádeži. Parkovanie je bezplatné po dobu 4 hodín.

 

NIVY otvorenie

 

NIVY otvorenie

Pin It