arboria_copyTrnavská rezidenčná zóna Arboria Park na Veternej ulici rastie ako z vody. Developer finalizuje stropnú konštrukciu podzemného podlažia a začína ťahať múry. Byty pre nových majiteľov tak začínajú dostávať reálne hmotné rozmery už po jeden a pol mesiaci od položenia základného kameňa.

 

Záujemcovia o bývanie v Arboria Park – Veterná sa doslova vrhli na ponuku prvého z celkovo desiatich obytných domov, ktorý ponúka 96 bytov. Výhradný predajca MEXX Reality hlási takmer 20 percent zazmluvnených bytov. Takýto nečakaný úspech pripisuje vynikajúcim akciovým cenám garantovaným do konca októbra, viditeľne kvalitnej stavbe a výhodnému splátkovému kalendáru. Pri podpise zmluvy kupujúci skladá iba desať percent ceny kúpnej ceny na viazaný účet v banke, ďalších 40 percent realizuje po ukončení hrubej stavby. Zvyšok až po kolaudácii.

Najväčší záujem kupujúci prejavili o väčšie trojizbové a dvojizbové byty. Počas výstavby sa developer rozhodol na základe dopytu doplniť svoju ponuku o 4-izbové byty a prispôsobil sa tak novovzniknutej požiadavke kupujúcich. Väčšina záujemcov je z okolia novostavby, nakoľko sa im projekt i lokalita páčia. Ako dôvod uvádzajú aj to, že majú blízko do centra a zároveň aj priame napojene na obchvat mesta Trnavy, čím sa úplne vyhnú dopravným zápcham.
Developer projektu spoločnosť LUCRON Development plánuje stavbu odovzdať začiatkom roku 2013. Arboria Park je rozsiahly obytný komplex, ktorého výstavba sa uskutoční v desiatich fázach počas desiatich rokov. Luxemburský developer, ktorý má za sebou i bratislavský Eden Park s takmer 300 bytmi, investuje do projektu v Trnave s celkovo 1 500 bytmi minimálne 70 miliónov eur.


„Na projekte sa intenzívne pracovalo od roku 2007. Vďaka dostatočnému času na prípravu ho mohol náš tím dôkladne pripraviť a zapracovať skúsenosti, ktoré sme získali aj pri realizácii obytného komplexu Eden park v Bratislave. Sme veľmi radi, že sa nám naše predstavy o modernom bývaní v meste a zároveň v pokoji parku postupne napĺňajú práve v Trnave ," povedal Ing. Zoltán Müller, zástupca developerskej spoločnosti.

V lukratívnej lokalite Zátvor vyrastie komplex 10 bytových domov s rozľahlým centrálnym zeleným parkom – srdcom projektu s cestičkami pre peších a ihriskami z prírodných materiálov pre deti. Doprava bude vedená po obvode obytnej zóny, parkovanie je riešené v podzemných garážach i na povrchu, pred domami. K výhodám Arboria Parku patrí najmä dostupná infraštruktúra – na dosah sú školy, škôlka, nákupné centrá (Tesco a Arkádia), pošta a priestor pre voľnočasové aktivity. Zároveň umožňuje rýchle spojenie s centrom mesta a napojenie na diaľničný okruh. Názov projektu Arboria Park je odvodený od zeleného arboréta a evokuje zeleň, ktorou celý projekt oplýva.

Bytový dom Arboria Park – Veterná
Prvý sedempodlažný bytový dom budúceho komplexu nesie názov ulice, pri ktorej sa nachádza. Ponúka 96 bytov – každý z nich má lodžiu, terasu či predzáhradku na prízemí, ktorá vďaka vyvýšeniu poskytne domácim dostatok súkromia. Popri pivničných kobkách sa v podzemí nachádza garáž pre 36 áut. Pred domom je plánované parkovanie výhradne pre jeho obyvateľov. V tichej časti na druhej strane domu bude priestor pre detské ihrisko, zeleň a cestičky pre peších.

 

 

 

Pin It