×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/web/stavebnictvoabyvanie.sk/web/images/galeria/Danubia-Park
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/galeria/Danubia-Park
Pin It

01-DanubiaCHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS zvíťazili v medzinárodnej architektonicko-urbanistickej súťaži na 33 bytových domov v areáli Danubia park v Čunove neďaleko Bratislavy.

 

Projekt si kladie za cieľ vytvoriť kvalitné bývanie s priamym kontaktom vodnej hladiny a zasadenie nemalého bytového domu do prostredia lužného lesu v riečišti Dunaja.

Vilový dom je navrhnutý ako zostava štyroch na seba kolmých hmôt, namiesto jedného veľkého domu. Reaguje tak na mierku územia i vzťah ku krajine lužného lesa. Proporčne umiernené objemy vymedzujú poloverejné átriá. Pozícia jednotlivých boxov je navrhnutá tak, aby zaručovala priamy výhľad na vodnú hladinu z každého bytu. Výsledná kombinácia dvoj až trojpodlažných domov vytvára podmienky pre spoločenský život v rámci každého vila domu a súčasne zabezpečuje dostatok súkromia v jednotlivých bytoch.

"Nenavrhujeme sústavu anonymných bytov, ale MIESTO s veľkorysým výhľadom na vodnú hladinu a pobytovými plochami v polosúkromnom priestore."

Centrálny priestor domu, vonkajšie átrium je istý typ urbánnej záhrady, mikrosvet zdieľaný niekoľkými rodinami. Má tiež funkciu prirodzenej klimatizácie. V letných mesiacoch svojou vlhkosťou prispieva k zlepšeniu životného prostredia vo vnútri bytov. Na átrium nadvädzuje smerom k vodnej hladine spoločné molo pre priamy kontakt obyvateľov vila domu s vodou.

Každý apartmán je vybavený vonkajšou terasou poskytujúcou výhľad na okolitú krajinu. V letných mesiacoch je možné úplne otvoriť presklené steny bytov, z obývacích izieb sa tak sezónne stávajú veľkorysé lodžie.

 

Typ: Medzinárodná architektonická súťaž
Status: 1. cena
Rok: 2011
Miesto: Čunovo – Bratislava, Slovensko
Podlahová plocha: 21 000 m2 (33x640m2)
Autor: CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS
Ondřej Chybík, Michal Krištof, Josef Chybík, Milan Domkář, Martin Šafář, Pavel Steuer
Zahradná architektúra: Tomáš Babka
Vizualizácie: Miss3.cz

www.chybik-kristof.com
www.danubiapark.sk

 

{gallery}galeria/Danubia-Park{/gallery}

 

 

 

Pin It