Pin It

 

les_orres_hotel_02Komplex štýlových hotelových budov a komfortných chatových apartmánov Le Vistaero, Les Chalets a La Bergerie Residence Les Logis d'Orres sa nachádza v lyžiarskom stredisku Les Orres, v nadmorskej výške 1 650 m n. m. v južnej časti francúzskych Álp, v Provence-Alpes-Côte d'Azur, 38 km od Gap. Stredisko ponúka 88 km prevažne červených zjazdoviek vo výške 1 600 až 2 700 m n. m.

 

 

Miesto stavby: Pramouton, Les Orres

Realizácia: spoločnosť Ecomodula

 

les_orres_hotel_04_

 

Útulné rezidencie s priestrannými komfortnými apartmánmi priamo pri zjazdovke spĺňajú sen mnohých lyžiarov “pripnúť si lyže” priamo pri rezidencii. Prvú etapu výstavby komplexu sme ukončili v lete roku 2008. Druhú etapu spoločnosť Ecomodula investorovi hotelového komplexu odovzdala 18. decembra 2011 pre zimnú sezónu 2011/2012.

 

les_orres_hotel_01

 

V prevej etape boli postavené chatové apartmány s rozmermi 6,2 m x 6,2 m s podkrovím. Chaty majú palubovkové obloženie zo smrekovca opadavého bez povrchovej úpravy. Izoláciu stien tvorí minerálna vlna – Rockwool. Strecha má tradičný krov s väznicami a krokvami, krytina je z betónovej škridly. Okná sú drevené, s dvojsklom. Keďže chaty súžia na rekreáciu, sú vybavené kúpeľňou s vaňou na poschodí a kúpeľňou so sprchou na prízemí. Ďalej je v nich kuchynský kút s antikorovým drezom, digestor, chladnička, sporák a umývačka riadu. Každá chata má vlastnú terasu s markízou, kde je umiestnený aj uzatvárateľný prístrešok na lyže.

 

les_orres_hotel_05

 

les_orres_hotel_07

 

les_orres_hotel_08

 

 

Súčasťou prvej etapy bola aj výstavba hotela “La Bergerie”. Ide o trojposchodový hotel s balkónmi, kde hrubá podlahová plocha predstavuje 555 m2. Fasáda je, rovnako chaty obložená smrekovcovými palubovkami. Okna sú vyrobené z europrofilov, s dekorom jedle. Krytina je rovnaká ako na chatách, teda z betónových škridiel. Na izoláciu stien je tiež použitá minerálna vlna (Rockwool) a stropy sú izolované sklenou vatou. V objekte je nainštalovaná nútená ventilácia vzduchu a podlahové vykurovanie.Druhá etapa výstavba sa začala koncom roka 2010, keď sa začali budovať základy druhého hotela, hotela “Vistaero”. Aj tento hotel je v rovnakom štýle ako chatové apartmány a prvý hotel, teda so smrekovcovým palubovkovým obkladom, eurooknami a balkónmi. Na vykurovanie je v ňom už použitá rekuperácia a teplovodné podlahové vykurovanie.

 

les_orres_hotel_09

 

Konštrukciu stavieb tvoria prefabrikované panely, rámová konštrukcia je z certifikovaného KVH.Celý komplex teda pozostáva zo zrekonštruovanej farmy s bazénom, 14 samostatných chát, z ktorých tri majú exteriérové nórske kúpele, hotel La Bergerie s desiatimi apartmánmi a štúdiami a hotel Vistaero so šiestimi apartmánmi a 14 štúdiami s nádherným výhľadom na údolie s jazerom Serre-Ponçon.

 

les_orres_hotel_01

 

les_orres_hotel_03

 

les_orres_hotel_06

 

 

 

Pin It