Cezaar2012_150x100
XI. ročník Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru CE∙ZA∙AR vyvrcholil slávnostným odovzdaním sošiek víťazom za prítomnosti hostí z odbornej, verejnej a spoločenskej sféry.

 

 

Ceny sa už tradične odovzdávali v šiestich kategóriách – Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér a Exteriér.

 

O víťazoch rozhodovala medzinárodná odborná porota v zložení John B. W. Bosch (NL) – predseda poroty, Andrej Alexy (SK), Roman Brychta (CZ), Peter Čanecký (SK), Beny Meier ( AT), Iľja Skoček (SK) a Jiří Suchomel (CZ). „Bronzový domček CE∙ZA∙AR‐a" – sošku akademického sochára Jána Hoffstädtera – si tento rok prevzali architekti za nasledujúce diela:

 

Rodinné domy: Chata 5xT, autori: Štefan Polakovič, Roman Halmi, Peter Jurkovič, Lukáš Kordík, Katarína Beladičová, Jana Benková, Ivan Príkopský

 

RD_5xT_Chata_Senec
Autor foto: GUTGUT

 

 

 

Bytové domy: Casa Pueblo, autori: Michal Vršanský, Vladimír Vršanský, Branislav Hantabal, Zuzana Nágelová

 

BD_Casa_pueblo_Bratislava
Autor foto: Michal Vršanský

 

 

Občianske a priemyselné budovy: Výstavba administratívnej budovy GasOil Engineering a.s., autor: Peter C. Abonyi

 

GasOil_img_29_med_8d38df7462dfd4468b213c4862d9dd83
Autor foto: Vladimír Yurkovic

 

 

Rekonštrukcia a obnova budov: Zastrešenie átria a rekonštrukcia fasády Filozofickej fakulty Univerzity Komenského, autori: Igor Palčo, Barbara Boríková, Miroslav Egyed, Naďa Doletinová, Jozef Karlubík, Rastislav Kňava

 

RaOB_Zastresenie_atria_FF_UK_Bratislava
Autor foto: Soňa Sadloňová

 

 

Interiér: KILOWATT, autori: Marek Rudohradský, Peter Chaban, Martina Rudohradská

 

Kilowatt_img_55_big_17a2af4b47cc7975ca04ec8f9e48b83c
Autor foto: Julo Nagy

 

 

Exteriér: Letný pavilón SNG, autori: Martin Jančok, Alex Šedivec

 

EXT_Letny_pavilon_SNG_Bratislava
Autori foto: : Martin Jančok, Aleš Šedivec

 

 

Okrem týchto šiestich oficiálnych víťazov sa udelila aj Cena verejnosti, ktorú na základe internetového hlasovania získalo dielo Vila P od autorov Dušan Burák a Michal Burák.

 

RD_Vila_P_Kosice
Autor foto: Jaroslav Vaľko

 

 

„Napriek pretrvávajúcej kríze na Slovensku rovnako ako aj v celej Európe je kvalita tohtoročných projektov pravdepodobne ešte lepšia ako minulý rok. Prináša to nádej nastupujúcej generácii architektov, ktorá je pripravená presadiť sa nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí," hodnotí jubilejný ročník súťaže predseda poroty John B.W. Bosch.

 

Slávnostný galavečer sa konal v netradičných nových priestoroch bratislavskej Refinery Gallery. Večerom ako aj odovzdávaním cien sprevádzali moderátori Roman Bomboš a Hana Rapantová. Atmosféru industriálnych priestorov dotvárala živá hudba v podaní Swing Society Orchestra a jej hostí: Katka Korček, Katarína Micháliková a Tomáš Vravník, člen činohry SND.

 

Televízny záznam programu si diváci môžu pozrieť v sobotu 3. novembra 2012 na Dvojke (RTVS).

 

zdroj: SKA

 

 

Pin It