Sucasny_cesky_industrial_150x100
Myslíte si, že priemyselné stavby sú bezduché škatule? Putovná výstava Súčasný český industriál vás možno presvedčí o opaku.

 

 

 

 

Expozíciu si môžete pozrieť od 17. októbra do 4. novembra 2012 v priestoroch Design Factory na Bottovej ulici 2 v Bratislave. Výstava s podtitulom Podoby súčasnej priemyselnej architektúry prináša prehliadku priemyselných objektov, ktoré obohatili českú architektúru v období posledných 20 rokov.

 

Sucasny_cesky_industrial_sipral
Továreň a vzorkovňa Sipral v pražských Strašniciach

 

Kurátori Petr Volf a dan Merta vybrali pre putovnú výstavu 39 českých stavieb rôzneho typu a funkčného využitia - distribučné centrá, výrobné areály, pekárne, vinárstvo, pivovar, tlačiareň, vodnú elektráreň a mnohé ďalšie. Podpísaní sú pod nimi českí architekti a ateliéry ako D3A, OK Plan, Dam, Kamil Mrva, Ján Jehlík alebo Ivan Kroupa.

 

Sucasny_cesky_industrial_mmcite
Výrobný areál firmy mmcité v Bíloviciach

 

Výstava potvrdzuje fakt, že dobrá architektúra sa to už netýka iba rodinných a bytových domov či administratívnych budov. Mnohí majitelia firiem pri navrhovaní svojich výrobných či skladovacích priestorov stále viac spolupracujú s poprednými autormi. V kontraste so zakorenenými predstavami o industriálnych objektoch ako škatuliach či necitlivých stavbách, bijúcich do očí, podáva výstava presvedčivý dôkaz, že tento segment ponúka oveľa zaujímavejšie kreácie.

 

Výstavu pripravila Galéria Jaroslava Fragnera v spolupráci s Design Factory. Navštíviť ju môžete v pracovných dňoch od 10.00 do 18.00 hod. a počas víkendov od 13.00 do 18.00 hod.

 

Sucasny_cesky_industrial_pozvanka

 

Sucasny_cesky_industrial_diela

 

zdroj: Galéria Jaroslava Fragnera, Design Factory

foto: Galerie Jaroslava Fragnera

 

 

 

 

Pin It