Sample ImagePôsobenie developerských spoločností, ktoré na Slovensku vo veľkom odštartovali výstavbu moderných bytových domov, je v posledných rokoch samozrejmosťou. Vo všetkých veľkých mestách sa stavia. Výnimkou nie je ani Žilina. Jedným zo schválených projektov je rezidenčný komplex Amfiteater, ktorý má vyrásť v mestskej časti Bôrik.   

Výhody pre budúcich obyvateľov i ostatných Žilinčanov.


Amfiteater je rezidenčný komplex viacerých bytových domov. Jeho hlavnú časť tvorí výšková budova s 22 obytnými podlažiami, kde sa budú nachádzať aj exkluzívne byty mezonetového typu. To znamená, že samotný byt bude mať dve podlažia. Rozlohou budú tieto byty nadštandardné, ale ich dispozičné riešenie je tak účelne premyslené, že budúci majiteľ bytu nebude mať žiaden problém so zariaďovaním. Byty budú mať okrem modernej vybavenosti zabudovanú prípravu na klimatizáciu a všetky káblové pripojenia. Obyvateľ bude mať k dispozícii 24-hodinovú strážnu službu i vlastné podzemné parkovacie miesta. Výškovú budovu bude obkolesovať prstenec súboru osempodlažných domov, kde budú byty s rozlohou už od 52 metrov štvorcových.

Sample Image

Odlišnosť od iných novostavieb
Odlišnosť areálu Amfitáter je zrejmá už na prvý pohľad, predovšetkým v nadčasovej architektúre. Dveloper a investor stavili na výnimočnosť. Obytný súbor Amfiteater navrhol uznávaný izraelský architekt Amir Mann v spolupráci s Michalom Divišom z ateliéru MDA Architekti. Pri pohľade na návrh projektu si predstavíte jedinečné stavby budov, ktoré vyrástli v mekke bohatstva, Abú Dabí. Výšková budova so svojimi 22 obytnými podlažiami pripomína stožiar lode s napnutými plachtami, ktorými prúdi osviežujúci vzduch. Obkolesuje ho prstenec nižších osempodlažných bytových domov, ktoré ukazujú smer plavby. Celá stavba je zakomponovaná do najkrajšej štvrte v Žiline. Svojim budúcim obyvateľom ponúkne Amfiteater skutočne veľkolepé bývanie.

Výstavba komplexu napreduje
Byty sa už predávajú, Amfiteater Resindential Complex je už od apríla tohoto roka vo výstavbe. Predpokladaný termín ukončenia výstavby je apríl 2009. Treba povedať, že práve toto obdobie je najvhodnejšie na výber bytu podľa požiadaviek záujemcov. Podľa slov Matúša Nociara, zástupcu developerskej spoločnosti Global Za, záujem o kúpu bytov stále rastie, preto je dôležité rozhodovať sa rýchlo.
Predaj zabezpečujú spoločnosti LICITOR group, a. s. a Bonus Group, a. s. a všetky potrebné informácie záujemcom poskytnú na mieste predaja, na Mariánskom námestí v Žiline. Informácie môžete získať i na čísle 0903 114 114 alebo na webovej stránke.

 

TEXT a FOTO Global ZA