Pin It

 

20.2.2013

 

Na konci decembra minulého roku začalo izraelské sídlo Google pracovať v nových priestoroch, ktoré sú situované vo veži Electra Tower v Tel Avive. Rastúce tímy inžinierov, obchodných a marketingových zástupcov tak našli veľmi inšpirujúce miesto pre svoje aktivity.

 

Google 01

 


Kancelárie Google majú plochu 8000 m2 a rozkladajú sa na siedmich podlažiach. Zvyšok budovy tvorí takzvaný Campus Tel Aviv, otvorený v decembri minulého roku za účasti izraelského premiéra ako stredisko pre začínajúcich podnikateľov a developerov, fungujúce pod hlavičkou Google for Entrepreneurs. Zároveň ide o druhý najväčší „campus" značky Google vo svete.

 

Google 03Radosť pracovať
Povesť najkreatívnejšieho pracovného prostredia, ktorú si nadnárodná korporácia dlhodobo udržuje, sa potvrdila aj v prípade telavivskej centrály. O jej interiérové riešenie sa postaral švajčiarsky tím Camenzind Evolution v spolupráci s izraelskými dizajnérmi Setter Architects a Studio Yaron Tal. Kancelárie sú koncipované ako neformálne pracovné zóny, ktoré majú podnecovať komunikáciu a spoluprácu. Ponúkajú bohatú nádielku zážitkov, napríklad posedenie pod „skutočnými" pomarančovníkmi, pracovné kútiky na umelej pláži či výhľady na mesto a záliv, ktoré vyrážajú dych. Každá zóna sa nesie v duchu určitej témy, ale každá z nich sa nejakým spôsobom spája s Izraelom. Niektoré pasáže napríklad pripomínajú úzke dláždené uličky s klenbovými oknami a kvetináčmi. Na recepcii vás zasa príjemne prekvapí zvlnená, drevom obložená „krajina", akú nájdete aj priamo na móle telavivského prístavu.

 

Google_g_01.jpg Google_g_02.jpg Google_g_03.jpg Google_g_04.jpg Google_g_05.jpg Google_g_06.jpg Google_g_07.jpg Google_g_08.jpg Google_g_09.jpg Google_g_10.jpg Google_g_11.jpg Google_g_12.jpg

 

pripravila: Anna Salvová
foto: Itay Sikolski

 

 

 

 

 

Pin It