EuroveaTower

Foto: JTRE

 

Pokračovanie rozsiahleho projektu Eurovea dnes jeho developer J&T Real Estate (JTRE) prezentoval novinárom. Stavebné práce trvali viac ako tri roky, v máji je na pláne otvorenie rozšírenia nákupného centra s verejnými priestormi, neskôr postupne rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova 34 a Pribinova 40, ostatné verejné priestory a napokon aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

 

Vybudovanie už sprevádzkovaného predĺženia Pribinovej ulice za Mostom Apollo s cyklotrasou a cesty za budovou Slovenského národného divadla je súčasťou verejnoprospešných investícií JTRE v súvislosti s projektom pokračovania Eurovea. Nad rámec zákonného poplatku za rozvoj vo výške 4,2 milióna eur investuje JTRE do verejných priestorov viac ako 34 miliónov. Spolu s nákladmi na odstránenie historickej environmentálnej záťaže, ktorá vznikla následkom bombardovania rafinérie Apollo počas druhej svetovej vojny, sa výška verejnoprospešných investícií vyšplhala nad 40 miliónov eur.

 

EuroveaTower

Foto: JTRE

 

Tieto investície zahŕňajú aj predĺženie obľúbenej promenády s nábrežným parkom a novým námestím, na ktorom sa bude vynímať socha Octahedral Body od víťaza verejnej súťaže Viktora Freša a tiež premenu Pribinovej ulice na moderný mestský bulvár pripravený na vybudovanie električkovej trate. Verejné priestory vznikli podľa konceptu svetoznámej architektky a urbanistky Beth Galí.

 

Video: JTRE

 

Kolaudácia mrakodrapu je naplánovaná na leto

„Prestavbou Pribinovej ulice sa až 80 percent automobilovej dopravy dostane pod terén, vďaka čomu vytvoríme plnohodnotný bulvár so širokými chodníkmi a bezpečnou segregovanou cyklotrasou napojenou cez Most Apollo na medzinárodnú cyklotrasu na južnom brehu Dunaja. Vodné prvky spolu s dostatkom zelene zabezpečia klimatickú pohodu. Aleja stromov poskytne tieň, ktorý zabráni prehrievaniu plôch chodníkov a vytvorí príjemné prostredie pre návštevníkov, pracujúcich aj obyvateľov štvrte. Pohodlný a bezpečný peší pohyb podporí aj organizácia prechodov cez bulvár, ktoré rešpektujú hlavné pešie ťahy a prepoja tak centrum Bratislavy s nábrežím Dunaja,“ vysvetľuje Pavel Pelikán, výkonný riaditeľ JTRE.

 

EuroveaTower

Foto: JTRE

 

Verejné priestory sa budú sprístupňovať postupne až do septembra tohto roku. V lete by mali byť skolaudované okrem bytového domu Riverside aj obidve administratívne budovy, Pribinova 34, ktorá je priamo prepojená s nákupným centrom a Pribinova 40 pri Moste Apollo.

Veľký záujem o kúpu bývania

Kým ostatné budovy sú stavebne dokončené a prebiehajú už len práce na interiéroch, dominante projektu aj celej Bratislavy, prvému slovenskému mrakodrapu Eurovea Tower, ešte chýba uzavrieť fasádou najvyššie poschodie a dokončiť korunu tvoriacu architektonický vrchol. „Výstavba mrakodrapu si vyžaduje unikátny postup. Kým na vrchných poschodiach sme ešte liali betón, v strednej výške veže sa stavali priečky a na najnižších poschodiach už remeselníci dokončovali podlahy, obklady, sanitu a ďalšie štandardné vybavenie interiérov,“ približuje Ľuboš Kaštan, projektový manažér v JTRE zodpovedný za pokračovanie Eurovea.

 

EuroveaTower

Foto: JTRE

 

Projekt vyvolal aj výnimočný záujem kupujúcich, ale tiež širokej aj odbornej verejnosti. „Na žiadnom projekte sme doteraz nezaznamenali taký obrovský záujem o kúpu bývania. Od začiatku sa byty v Eurovea Tower aj Eurovea Riverside predávali rýchlym tempom,“ dodáva Pavel Pelikán.

 

mrakodrap

Zdroj: JTRE

Pin It