Pin It

 

27.12.2012

 

Fínsko-slovenský developer YIT Reding sa presťahoval do novej kancelárskej budovy z vlastného portfólia RedingTower 2 v bratislavskej Rači. Z celkovej prenajímateľnej plochy, ktorá má viac ako 7 000 m2, obsadí svojimi kanceláriami 1 436 m2. Do nových priestorov s rozlohou cca 120 m2 sa sťahuje aj centrum predaja bytov YIT Home.

 

YITReding RT2 01

 

Vo výhľade výstavba ďalšej veže
Administratívny komplex RedingTower 2 v Rači skolaudovali v septembri. Ide o nízkoenergetickú budovu, v ktorej sa spoločnosť YIT Reding rozhodla prispôsobiť priestory aj menším nájomcom. Vyše 40 % z prenajímateľnej plochy sa podarilo prenajať hneď v prvom období po kolaudácii. „Momentálne máme pred podpisom tri zmluvy na 1200 m2. Rokujeme ešte s ďalšími siedmimi potenciálnymi nájomníkmi a v prípade, že všetky dohody dopadnú dobre, môžeme sa pustiť do výstavby ďalšej veže," uvádza riaditeľ pre developerské projekty Milan Murcko.Pri väčších plochách potenciálni nájomcovia môžu rátať s nájmom od 9,50 €/m2 mesačne. Developer deklaruje, že budova YIT Reding spĺňa najprísnejšie technické parametre, aké sa na Slovensku používajú pri výstavbe administratívnych budov, či už ide o napojenie na verejnú dopravu, modernú výmenu vzduchu v priestoroch, vrátane prirodzeného vetrania. V prípade RedingTower 2 ide podľa Milana Murcka o reprezentačnú štýlovú budovu, v ktorej môže sedieť renomovaná zahraničná spoločnosť. Aj preto YIT Reding využíva priestory vlastného projektu.

 

YITReding RT2 02

 

Priateľská voči cyklistom
RedingTower 2 ponúka na prenájom kancelárske priestory štandardu A. Projekt je situovaný na začiatku mestskej časti Rača, iba 8 minút od centra mesta. Devízou projektu sú početné parkovacie možnosti pre automobily či alternatívne druhy dopravy. V spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia totiž developer v súčasnosti rieši vybudovanie interiérových (krytých) a exteriérových stojanov na uzamknutie bicyklov. Interiérové budú slúžiť predovšetkým pre užívateľov budovy, pričom exteriérové budú slúžiť pre návštevy. Vykurovanie komplexu RedingTower 2 je hodnotené kategóriou B, teplovodná kombinovaná vykurovacia sústava spája konvenčné, teplovzdušné a sálavé vykurovanie. Nútené vetranie a klimatizácia spadajú aj do B hodnotenia, kancelársky komplex je vybavený centrálnym ventilačným systémom s rekuperáciou tepla. Administratívny priestor je priamo osvetlený a vetraný, iba v malej časti miestností je osvetlenie riešené ako umelé osvetlenie výhradne svietidlami. Z hľadiska osvetlenia a celkovej dodanej energie sa stavba zaraďuje do kategórie B zákonom stanoveného hodnotenia. Celková dodaná energia predstavuje spolu 100 kWh/ (m2.a).

 

Projekt v skratke
Názov budovy: RedingTower 2
Developer a zhotoviteľ: YIT Reding a.s.
Lokalita : Račianska ulica, Bratislava
Počet podlaží: 8 kancelárskych podlaží a jedno podlažie pre komerčné priestory
Počet krytých parkovacích miest: 300
Celková úžitková plocha: 8 000 m2
Celková prenajímateľná plocha: 7 000 m2
Plocha bežného poschodia: od 430 m2 do 860 m2
Plocha maloobchodných priestorov: 430 m2
Veľkosť skladovacích priestorov: 540 m2

 

zdroj: YIT Reding/Kharisma

 

 

 

Pin It