Dlhodobou tradíciou firmy Korado je ponúknuť kompletné riešenie v oblasti vykurovania s dôrazom na moderné nízkoenergetické prvky a systémy, ktoré v sebe spájajú ohľaduplnosť k životnému prostrediu a úsporu nákladov. Prečítajte si rady, ako si poradiť so starými vysokonákladnými radiátormi.

Môžete sa nám predstaviť?

Sme česká spoločnosť patriaca medzi popredných svetových výrobcov oceľových vykurovacích telies a vetracích jednotiek s rekuperáciou. O kvalite našich výrobkov sa v priebehu takmer šesťdesiatročnej histórie presvedčilo viac ako 40 miliónov zákazníkov po celom svete. Našou filozofiou je ponúknuť kompletné systémové riešenie pre vykurovanie a vetranie a uspokojiť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Aké novinky pripravuje na tento rok firma Korado?

V tomto roku našim zákazníkom ponúkneme nové radiátory, ktoré sú priamo určené pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy, napríklad s tepelnými čerpadlami. Nízkoenergetické systémy sú trendom, ktorému aj my ideme v našej ponuke oproti.

rsz dsc 0658

Ako môžeme zmodernizovať naše staré radiátory?

Mnohí z nás niekedy premýšľali nad modernizáciou bytu alebo domu, a to vrátane modernizácie radiátorov. Ponúknuť môžeme minimálne tri cesty, ako k modernizácii pristúpiť. V prvom prípade sa jedná o výmenu článkových radiátorov za nové doskové. Pre takéto prípady máme riešenie výmeny bez nutnosti rezania alebo zvárania. Ide o radiátor RADIK KLASIK-R, ktorý má rovnaké rozstupy pre pripojenie ako väčšina článkových (500 mm). V druhom prípade ide o výmenu staršieho doskového radiátora. Pre takýchto zákazníkov môžeme ponúknuť jednak najnovšie modely z našej ponuky doskových radiátorov alebo dizajnový rad KORATHERM, ktorý je možné v jednom štýle vybaviť celý dom od predsiene, cez obývaciu izbua až po kúpeľňu. Tretím riešením je tzv. „facelift“ súčasného doskového radiátora KORADO. Ponúkame kompletný balíček, vďaka ktorému vymeníte všetky vonkajšie, teda viditeľné časti radiátora. Ide to veľmi rýchlo a jednoducho a sami si tak môžete radiátor zmodernizovať. Samozrejmosťou je ponuka rôznych farieb než iba klasické biele.

Aké typy nám môžete odporučiť v oblasti vykurovania a vetrania?

Popri spomínaných radiátoroch pre nízkoenergetické systémy, by som odporučil aj naše vetracie systémy s riadeným vetraním a spätnou rekuperáciou tepla. Tieto systémy ponúkame od jednotky veľmi malých rozmerov pre byty, cez jednotky pre menšie aj väčšie rodinné domy, až po jednotky určené pre kancelárske objekty a školy. Práve o veľmi tiché jednotky pre školy je veľmi veľký záujem, pretože sa veľmi jednoducho inštalujú do jednotlivých tried. Všetky naše jednotky, samozrejme, obsahujú systémy a aplikácie pre vzdialený monitoring a ovládanie, pripojenie na systémy smart-home, rôzne tepelné výmenníky a veľmi širokú ponuku pre vnútorné rozvody. Inštaláciu ponúkneme na kľúč, alebo poskytneme návod ako si ju zaistia používatelia sami.

Titulná foto: Korado

Fotky v článku: Redakcia

Pin It