Expozícia firmy Xella bola vynikajúcou príležitosťou pre tých, ktorí sa chceli podrobnejšie zoznámiť so súčasnými stavebnými materiálmi. Spoločnosť predstavila na výstave CONECO niekoľko nových produktov – termoizolačnú vnútornú omietku a hladenú vnútornú stierku, zakladaciu tvárnicu pre soklové murivo Ytong Start a Ytong žalúziový kastlík. Pre návštevníkov si každý deň pripravila aj odborné poradenstvo a ukážku prác so stavebným systémom a jeho doplnkami.

Xella 1

O rozšírení sortimentu sme sa rozprávali s Róbertom Turanským, technickým poradcom pre architektov a projektantov:„Novinkou je zakladacia tvárnica Ytong Start , ktorá sa vyrába v šírkach 250, 300, 375 mm s tým, že jej výška je vždy 125 mm. Je to kvôli tomu, že v dnešnej dobe sa robia hrubé podlahy. Spravili sme zakladaciu tvárnicu, ktorá vyrovná rady tak, že aj pri podlahe s hrúbkou 200 mm vychádza parapet vo výške 950 mm a svetlá výška miestnosti 2 650 mm a nemusíte nikde nič dorezávať. Jej druhou výhodou je, že je impregnovaná v celom priereze a oproti bežnému Ytongu má nasiakavosť zníženú zhruba na tretinu.“

Xella 2

Svoju premiéru mal aj žalúziový kastlík vyrobený z Purenitu, ktorý je vodeodolný, trvanlivý a jeho dĺžku jednoducho upravíte pílou na železo alebo uhlovou brúskou. Umožňuje vykonať detail bez teplných mostov a dá sa priamo omietať. Pri mnohých rodinných domoch sa stal štandardnou požiadavkou, žalúzie pred roletami dnes uprednostní 9 z 10 investorov. Tento produkt dopĺňa systémové riešenie Ytongu, rovnako ak termoizolačná vnútorná omietka a hladená vnútorná stierka. Pre lepšiu orientáciu v produktoch a ich logické vnímanie sa firma rozhodla zmeniť značenie tvárnic. Kombináciu písmen a číslic nahrádza slovné značenie.

Pin It