29.3.2017
Verili by ste, že už takmer 700 tisíc domácností po celom svete využíva produkty českej spoločnosti Romotop? Medzi výrobcami krbových kachieľ patrí firma k špičke a potvrdila to aj na tohtoročnom veľtrhu Nábytok a bývanie.

 

Romotop 01

 

Spomedzi noviniek nás zaujal dizajnový akumulačný krb CARA C 03 s citlivo vyváženými vonkajšími proporciami, čistými líniami a dominujúcemu veľkoplošnému trojstrannému zaskleniu. Vo svojom „tele“ skrýva menovitý výkon 7,8 kW, regulovateľný výkon 4 – 11 kW a účinnosť 83 percent. Krb má zabudovaný inovatívny systém vedenia spalín, tzv. DOUBLE SPIN. Systém Silent lift zasa zabezpečuje mimoriadne ľahký chod výsuvných dverí. Tie možno pre potreby čistenia z bočných strán ľahko odmontovať, keď je krb mimo prevádzky.

 

Romotop 02

 

Ak hľadáte vhodné teleso do svojho nízkoenergetického domu, potom vás určite oslovia nové akumulačné krbové kachle Esquina s menovitým výkonom 4,5 kW, regulovateľným výkonom 3 – 8 kW a účinnosťou 82 percent. Štíhly hranatý model s rohovým zasklením ponúka intenzívnejší vizuálny kontakt s príjemne plápolajúcim plameňom. Čierna potlač skiel dokonale kontrastuje s antikorovými ovládacími prvkami. Navyše, vďaka masívnej zvislej kľuke môže každý používateľ ovládať kachle v prirodzenej vzpriamenej polohe tela. Pneumatické dotváranie dvier bolo vyhotovené tak, aby pracovalo ticho a spoľahlivo.

 

Romotop 03

 

Medzi novinkami nezaostávajú ani krbové vložky HEAT. Čerstvo predstavené modely tohto produktového radu si môžete kúpiť s ľavým aj pravým variantom zasklenia, vyrobeného z ohýbaného skla z jedného dielcu. To zaručuje vyššiu kvalitu aj trvácnosť zasklenia ohniskovej časti.

 

Romotop 04

 

V stánku spoločnosti predstavili aj kachľové krby SOLID od firmy Hein & spol., ktorá je výhradným výrobcom keramiky pre Romotop. Tieto produkty predstavujú úplne novú kategóriu krbových kachieľ na slovenskom trhu, a nielen vďaka tomu, že súčasťou radu je celý sortiment úplne nových glazúr vyvinutých špeciálne pre tieto krby. Zaujímavé je, že ich korpus je kompletne vyrobený z pravých keramických kachlíc. Celý výrobok v závislosti od typu môže vážiť až 420 kg. Unikátne sú aj tým, že prinášajú kombinovaný spôsob vykurovania – prúdením teplého vzduchu (konvekcia) a sálaním (žiarením).

text a foto: redakcia

Pin It