Spoločnosť Brik bola na výstave Nábytok a bývanie ocenená v kategórii „Ostatné typy nábytku“ Cenu získal stôl Permon za dômyselné riešenie konštrukčného detailu rozkladacieho stola. Našu redakciu však zaujali aj ďalšie novinky – komoda Mastaba či posteľ Revolta.

Komoda Mastaba (mastaba je v preklade staroegyptská budova s plochou strechou a kaskádovito naklonenými vonkajšími stenami, pozn. red.) v tyrkysovej farbe, je príkladom tvz. personalizovaného dizajnu. Klient si môže zvoliť nielen jej farbu, ale aj uhly modulov. „Chceme sa prezentovať tým, že klient si u nás sám môže zasiahnuť do dizajnu, materiálov a farebných kombinácií prvkov. Vieme mu vyjsť v ústrety,“ povedal Marián Mihók z firmy Brik.

Brik 1

Klienti obľubujú vysoké spanie, a tak k celo čalúnenej posteli Split pribudla ďalšia novinka, posteľ Revolta. Je podobná módnym springboxovým posteliam. „Hlavnou myšlienkou bolo premietnuť drevo nielen do čela postele, aj do spodnej časti. K posteli patria aj nočné stolíky so zaujímavými podnožami, ktoré sa opakujú na obidvoch kúskoch. Naše prvky boli často antikorové, ale rozhodli sme sa ísť do komaxitu. Antikorové podnože síce pôsobia luxusne, ale v súčasnom interiéri zákazníci preferujú matné prvky a antracitové až čierne farby,“ vysvetlil M. Mihók prečo stavili na kombináciu dyhy, čalúnenia a kovu.

Brik 2

Pekným dizajnovým prvkom bol aj príručný stolík s dyhovanou doskou nastriekanou nažlto. Ľudia sú konzervatívni a boja sa farieb, preto Brik do expozícií volí výrazné farby. Keď ich zákazníci vidia naživo, prelomia sa ľady. Aj preto sme tento rok mohli obdivovať výraznú tyrkysovú komodu či žltý príručný stolík.

Brik 3

Text a foto: redakcia

Pin It