6. 4. 2018

Stôl inšpirovaný čičmianskym vzorom aj veľký moderný redizajn klasickej vitríny – spoločnosť Karpiš Nábytok nezaháľala ani v tomto roku a na veľtrhu Nábytok a bývanie predstavila čerstvé a veľmi pútavé novinky zo svojej „dielne“.

karpis 01

Nosná kolekcia Creativ získala nové prírastky – k najzaujímavejším rozhodne patrí rafinovane riešená vysoká vitrína, ktorá má zasklené obidve bočné steny, hoci spodná „skrinková časť“ má spredu uzatvárateľné drevené dvierka. Svoje poklady tak síce navonok ukrýva, ale rovnako svoj obsah v spodných policiach čiastočne vystavuje na obdiv. Skrinke dodáva punc elegancie aj jemné zaoblenie hrán, ktoré si prepožičiava z modelu stola Creativ – prvého kúska rovnomennej kolekcie.

karpis 02

Ku kolekcii Creativ pribudla aj komoda s dvoma zásuvkami a tromi dvierkami, podlhovastá televízna komoda a menšia komoda Creativ One. Záujemcovia si tak môžu celý spoločenský priestor zariadiť v jednotnom štýle.

karpis 03

K tohtoročným novinkám patrí aj originálny stôl, v ktorom dizajnérka použila motívy zo slovenskej tradičnej kultúry. Na oceľových nohách a čiastočne aj na stolovom pláte je vyobrazený čičmiansky motív – funguje zároveň ako univerzálny ornament, ktorý môže vniesť hravosť aj do akéhokoľvek interiéru v zahraničí.

karpis 04

Stôl Tokio má veľmi jemný precízny dizajn so zaoblenými hranami, ukrýva však veľmi zaujímavé funkčné detaily – napríklad drážku na spodnej strane stolového plátu, ktorá uľahčuje manipuláciu so stolom pri rozkladaní.

karpis 05

text redakcia

foto redakcia, Karpiš Nábytok

 

Pin It