outdoor nabytok kolekcia Dala Stephen Burk

Outdoorové sedenie Dala. Foto: Dedon

 

Vybrali sme pre vás tipy na štýlový nábytok, s ktorým vaša terasa či záhrada dostane moderný a pohodlný rozmer.

 

Kolekcia Dala od dizajnéra Stephena Burka

Dizajnér Stephen Burks navrhol kolekciu outdoorového sedenia Dala pre Dedon, ktorá je inšpirovaná tradičnými filipínskymi remeselnými technikami. Tkané pásy sú vyrobené z odolného syntetického vlákna, z patentovaného materiálu s názvom Fiber Touch, ktorý je odolný voči poveternostným podmienkam. Nábytok je k dispozícii v piatich farbách, ktoré sú pomenované podľa konkrétnej oblasti - od španielskej Riojy, cez Cubu až po Ubud na ostrove Bali.

Nové nábytky pre Roda od svetových dizajnérov

Talianska značka Roda v marci predstavila svoj katalóg pre rok 2021. Pod dizajn týchto nových outdoorových nábytkov pre dom a záhradu sa podpísali mnohí špičkoví medzinárodní dizajnéri. Medzi nich patrí napríklad taliansky architekt Piero Lissoni so svojou sedacou kolekciou Levante, alebo cyperský dizajnér Michael Anastassiades ktorý navrhol outdoorový stôl Plein Air s geometrickým dizajnom, ale aj rad doplnkových kvetináčov a kobercov. Maltský rodák Gordon Guillaumier prispel sériou kvetináčov, ktoré sú výlučne vyrobené z hnedého korku. 

 

outdoor nabytok Roda

Sedenie od talianskej značky Roda. Foto: archív firmy

 

Outdoorová stolička LUNA inšpirovaná prírodou

Outdoorovú stoličku Luna, ktorú navrhol Charles Wilson pre austrálsku značku King, charakterizuje jemná oceľová sieťovina a zemité farby. Wilson pri tvorbe stoličky vychádzal z prírody, čo viedlo k jej organicky tvarovanému dizajnu a konštrukcii, ktorá pripomína “rozkvitnutý vodný kvet“. 

 

outdoor nabytok luna kreslo

Luna z dielne Charlesa Wilsona. Foto: archív firmy

 

Sofistikovaný outoodorový nábytok vhodný aj do interiéru

Marcel Wanders, ktorého dizajn sa vyznačuje kreativitou a prenikavou farebnosťou, nesklamal ani tento krát. Pre firmu Vondom navrhol kolekciu Suave, ktorá je vďaka materiálom a sofistikovanému dizajnu použiteľná aj v interiéri. Kolekcia pozostáva z modulárnej pohovky, ležadla a taburetiek, konferenčného stolíka a sériou okrasných kvetináčov.

 

outdoor nabytok MARCEL WANDERS Vondom Suave Collection

Prenikavá farebnosť od Marcela Wandersa. Foto: archív firmy

 

Pin It