Stavba altánku sa síce môže na prvý pohľad zdať ako náročná, no v skutočnosti opak je pravdou. Krásny drevený altánok môže byť súčasťou vašej záhrady už za niekoľko dní. Chceli by ste vedieť, ako na to? Ako si postaviť vlastný drevený altánok?

 

Depositphotos 1288177 xl 2015

 

Altánok patrí medzi najobľúbenejšie záhradné stavby. Je skvelým doplnkom do záhradného priestoru a plní mnoho funkcií. Dokáže byť miestom na oddych a rekreáciu, spoločné chvíle s rodinou a priateľmi, oslavy, grilovačky či dokonca záhradnú svadbu. Navyše, využiť ho môžete aj pri záhradkárčení, kedy vám poskytne ochranu pred silným slnkom či dažďom, miesto na príjemnú pauzu na kávu medzi prácou ale aj na uskladnenie či schovanie vašich záhradných pomôcok. Drevený altánok je ideálnou voľbou, ak si do záhrady chcete vniesť o čosi viac harmónie a vytvoriť si miesto, na ktorom sa môžete nerušenie venovať tomu, čo vás baví. Ako si však drevený altánok postaviť?

 

Stavba altánku nie je vôbec komplikovaný proces. Áno, je potrebné dodržať isté pravidlá a dať si pozor na niektoré detaily, no drevený záhradný altánok môžete mať doma už v priebehu niekoľkých dní. V niektorých prípadoch dokonca aj za jeden deň. Stavba altánku môže byť svojpomocná, alebo sa môžete rozhodnúť pre montovaný drevený altánok.

 

Stavba altánku svojpomocne

Svojpomocná výstavba záhradného altánku si rozhodne vyžaduje odborné zručnosti a dlhoročné skúsenosti v stavaní záhradných stavieb. Taktiež je potrebné dbať na výber tých správnych materiálov, ktoré by mali byť kvalitné a odolné. Ak máte skúsenosti s výstavbou záhradných stavieb či prípadne sa v týchto veciach vyznáte, potom by pre vás svojpomocná výstavba dreveného altánku nemala byť problémom. Pri výstavbe na vlastnú päsť však určite budete potrebovať pomocnú ruku a aj výber správnych materiálov býva občas problematický. Často sa stáva, že sa kvalita materiálov zanedbáva kvôli vidine nižšej ceny. Pri záhradných stavbách, akou je drevený altánok, je však kvalita prvoradým parametrom. Len kvalitné drevo môže spoľahlivo odolávať vonkajším vplyvom a tak zabezpečiť dlhú trvácnosť altánku.

 

PR1

 

Montovaný drevený altánok

Druhou voľbou je montovaný drevený altánok. Vďaka finančnej dostupnosti bývajú montované altánky čoraz častejšou voľbou. Dnes je drevený altánok stavbou, ktorú nájdete v rôznych prevedeniach, veľkostiach a formách, a preto sa nemusíte obávať, že by ste mali problém vybrať si. Problémom nebude ani cena, pretože dnes sú záhradné drevené altánky dostupné takmer pre každého. Pri montovaných záhradných altánkoch nemusíte mať obavy ani čo sa kvality týka. U predajcov si totižto môžete vždy overiť, aké druhy materiálov na výrobu záhradných stavieb využívajú, aký je ich pôvod a kvalita a v neposlednom rade aj odolnosť a trvácnosť. Takisto, môžete si overiť postupy, ktorými je drevený altánok vyrábaný. Tak budete mať istotu, že je všetko tak, ako má a altánok vám bude spoľahlivo a dlhodobo slúžiť. Mnoho predajcov ponúka drevené stavby spolu s montážou a pri stavbách, akou je drevený altánok, môže byť súčasťou vašej záhrady už v priebehu jedného dňa.

 

Tip: Čo by ste rozhodne mali pri kúpe altánku vedieť? Prečítajte si tu

Drevený altánok je pre mnohých doslova záhradným kráľovstvom. Svoj altánok môžete mať doma už v priebehu niekoľkých dní a užívať si záhradnú sezónu v plnom prúde. Vyberte si svoj vysnívaný drevený altánok! Pri výbere však nezabudnite na kvalitné materiály, odolnosť a trvácnosť altánku.

 

 

Pin It