02 bark presbeton bazen stavebnictvoabyvanie sk

Dlažobné dosky BARK imitujú svojím vzhľadom rôzne typy dreva ako kôra, podval, doska

Vonkajšie dlažby ponúkajú našim priestorom v záhradách, na terasách i verandách možnosť stabilného posedenia i pochôdzneho priestoru a navyše pôsobia veľmi esteticky. Okrem toho sú ideálnym materiálom na vydláždenie priestorov v okolí bazénov a menších vodných plôch, napríklad záhradných jazierok, fontán či víriviek.

Dlažba z dreva ponúka jedinečnú, neopakovateľnú štruktúru a množstvo farebných variácií. Kamenná dlažba a materiál ako betón je v porovnaní s drevom pevnejší, trvácnejší a odolnejší. Firma Presbeton spojila prednosti oboch materiálov do jedného výrobku. Betónové dlažby Natural sú svojim vzhľadom na nerozoznanie od klasického dreva.

Vonkajšie dlažby Natural sú charakteristické vysokou životnosťou, mrazuvzdornosťou, minimálnymi nárokmi na údržbu a ponúkajú ucelenú ponuku jednotlivých komponentov. V porovnaní s exotickým drevom, ktoré je oproti tradičnému v exteriéri odolnejšie je nezanedbateľnou pridanou hodnotou aj priaznivejšia cena betónu, a to aj napriek tomu, že ide zväčša o zákazkovú výrobu.

Spoločnosť Presbeton ponúka tri rôzne dlažobné systémy. Systém BARK zahŕňa nielen dlažby, ale aj schody, palisády, trávne lemy, odvodňovacie žľaby, kvetináče či kocky, slúžiace v priestore ako deliaci a zároveň dizajnový element. Všetky tieto ručne vyrábané prvky majú jednotný reliéf imitujúci dosky. Dlažba a jej imitácia dreva je k dispozícii v troch farebných prevedeniach,  v hnedej, melírovanej béžovo-hnedej a hnedo-čiernej. Vďaka tomu je možné vytvoriť záhradu v jednotnom štýle, ktorá bude pôsobiť kompaktne a harmonicky.

05 verto presbeton bazen stavebnictvoabyvanie sk

Dielce bazénových lemov VERTO umožňujú olemovanie bazéna pravouhlého pôdorysu.

Imitácia prírodných originálov

Technológia výroby spoločnosti Presbeton umožňuje vytvoriť exkluzívne dlažby v prirodzených farbách aj obrysových tvaroch, ktoré sú na vzhľad úplne totožné ako prírodná dlažba. Pripravená betónová zmes, zložená z čisto prírodných materiálov, ktoré sa podieľajú na farebnej diferenciácii jednotlivých typov dlažieb, sa následne vlieva do pripravených foriem, kde potom dochádza k jej vytvrdnutiu. Doba tvrdnutia závisí od okolitej teploty, tá by však nemala klesnúť pod päť stupňov Celzia. Následne je povrch dlažieb ošetrený špeciálnou kompozitnou látkou. Táto dlhodobo zvýrazňuje farebnosť a štruktúru použitých pohľadových betónov a zároveň povrch získava hodvábny lesk. Použitá impregnácia Protect System TOP potom účinne zabraňuje prenikaniu vody a usadzovaniu nečistôt (blato, rastlinný olej, žuvačky), a výrazne tak uľahčuje ich odstraňovanie.

Dlažobné dosky BARK imitujú svojím vzhľadom rôzne typy dreva, napríklad kôru, dosku, peň, trám či letokruh. Použiť sa dajú ako nášľapné dosky alebo je z nich možno vyskladať aj celú plochu. Sú určené pre pochôdzne plochy ako sú chodníky, terasy, záhradné altány a podobne. Je možné vytvoriť z nich aj trávový lem, žľab do dlažby, črepníky i schody.  

Veľkoformátová dlažba a jej dekor dreva WOODY predstavuje modernú imitáciu podlahových dosiek, ktoré vhodne nahradia originálne drevené dosky. Oproti originálu je ich nespornou výhodou jednoduchšia a lacnejšia údržba. Dlažba WOODY je určená pre pochôdzne plochy a jej vzhľad ju predurčuje na využitie nielen v exteriéri, ale aj v interiéri. Vyrába sa v jednom farebnom prevedení, a síce v hnedočiernom odtieni. Na vyskladanej ploche je možné kombinovať tri rozmerovo rôzne dosky, tak aby celá plocha pôsobila prirodzeným dojmom. Túto dlažbu je taktiež možné kombinovať aj s Natural schodmi WOODY. Je mrazuvzdorná a opatrená impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Ideálnym riešením pre terasy, priestory okolo menších vodných plôch, ako sú bazény a umelé jazierka, a ďalšie miesta určené na oddych a relaxáciu je pochôdzna dlažba TOGO, ktorú je možné doplniť schodom či kockou s rovnakým reliéfom. Dlažby k bazénu a dosky TOGO sú vydarenou imitáciou exotického dreva. Táto bazénová dlažba sa dá kombinovať aj s so schodmi TOGO. Dlažba je mrazuvzdorná a opatrená impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Ďalší z obľúbených produktov spoločnosti je travertín dlažba. Táto je opatrená jemným nepravidelným reliéfom na povrchu. Dlažobné dosky majú obdĺžnikový alebo štvorcový tvar a dlažbu s hrúbkou 40 milimetrov je možné použiť pre pochôdzne plochy, ako sú terasy, plochy okolo bazénov, balkóny a chodníky v okolí rodinných domov. Dlažobné dosky s hrúbkou 62 mm sú vhodné aj na plochy s občasným pojazdom osobných automobilov. Táto dlažba má výborné protišmykové parametre. Dlažbu TRAVERTIN je možné pokladať aj na terče. Je mrazuvzdorná a opatrená vnútorným ochranným systémom Protect System IN proti znečisteniu a prenikaniu vody.

 

Pin It