Pin It

 

S príchodom teplejších dní nás to prirodzene ťahá von a voľné chvíle radi trávime aj vo svojej záhrade, na terase či balkóne. Ako ich zariadiť tak, aby ste sa tam cítili naozaj ako doma? Mať kvalitnú drevenú a pekne vyzerajúcu terasu nie je v dnešnej dobe žiadny problém.

 

Dôležité je mať predovšetkým šikovného zhotoviteľa s referenciami a dlhoročnými skúsenosťami. Práve spoločnosť FIMLUX, s.r.o. patrí v dnešnej dobe medzi elitu pôsobiaciu na slovenskom a v značnej miere aj na českom trhu.

 

fimdeck drevene terasy exterier zahrada stavebnictvo byvaniePrírodné materiály v prvotriednej kvalite

Celý ponúkaný sortiment je dodávaný vo vysokej kvalite, ktorý splní aj požiadavky najnáročnejšieho klienta. Drevo je starostlivo triedené v skladoch v Prahe, v talianskom prístavnom meste, na pílach na Sibíri. Použitie kvalitného dreva odbúra veľa problémov pri samotnej montáži.

 

 

fimdeck drevene terasy exteriery letna sezona zahrada stavebnictvo byvanie

 

 

Pre zákazníka všetko

Veľkou devízou spoločnosti FIMLUX, s.r.o. je kompletné zhotovenie drevenej terasy ako aj fasádných obkladov. Zhotovenie terasy od FIMLUXu  neznamená len montáž. Zahŕňa  podrobnú  komunikáciu so zákazníkom; počnúc zistením jeho predstavy,  obhliadkou priestoru, až po výber vhodnej dreviny a v prípade žiadosti nie je výnimkou ani vizualizácia. Doprava a pozáručný servis sú takisto úplnou samozrejmosťou. Firma disponuje zručnými montážnikmi a tesármi, ktorí sú priamo z odboru a majú dostatok nadobudnutých skúseností

 

 

fimdeck drevene terasy exterierove riesenie zahrada stavebnictvo byvanie

 

 

Životnosť a funkčnosť

Životnosť drevenej terasy sa odvíja od výberu dreviny a kvality zhotovenia. FIMLUX s.r.o. dáva dôraz na obidve z týchto kritérií. Treba zvážiť, akú drevinu v danom priestore použiť, či sú na terase oblúky, ale aj to, či je potrebné terasu vyvyšovať. Vhodné je tiež poznať podklad/podložie drevenej terasy. Na spodnú konštrukciu sa odporúča voľba vhodného podkladového hranola a kvalitného spojovacieho materiálu. Po zhotovení sa na drevo aplikuje olej zabraňujúci oxidácii dreva, ku ktorej dochádza vplyvom poveternostných vplyvov. Pri terasách z exotických dosiek je zvyčajne používaný pigmentový olej. Ten po aplikácii zjednotí všetky farebné rozdiely. Životnosť drevenej terasy sa dôkladnou údržbou predlžuje minimálne na 30 rokov.

 

 

fimlux terasove dosky exoticke dreviny stavebnictvo byvanie

 

 

Výber drevín a rozmerov

FIMLUX s.r.o. ponúka všetky typy drevín, ktoré sú vhodné na zhotovenie drevených terás. Z exotických drevín sú veľmi obľúbenými IPE, CUMARU, TEAK, MASSARANDUBA, BANGKIRAI. Čo sa týka tuzemských drevín, za veľmi vhodnú a cenovo dostupnú drevinu sa považuje a odporúča sibírsky smrekovec. Čo sa týka rozmerov, FIMLUX s.r.o. odporúča zvoliť šírku vrchnej dosky medzi 120 až 145 mm.

 

 fimdeck terasove dosky exoticke dreviny cumaru teakove drevo stavebnictvo byvanie

 

Možnosti ukotvenia

Za najstabilnejšiu montáž sa považuje ukotvenie skrutkami. Samozrejme, možné je aj kotvenie na klip, a to takzvaným "neviditeľným spojom". V prípade rozhodovania sa o možnostiach kotvenia je rovnako potrebné zvážiť to, o aký objekt alebo priestor sa jedná.

 

Spoločnosť FIMLUX s.r.o. má 17-ročné skúsenosti s realizáciou interiérových podláh, exteriérových drevených terás a fasád. Na trhu pôsobí aj ako konzultant, poradca a odborný garant. Má za sebou skúsenosti s menšími zákazkami, realizuje však aj veľké developerské projekty na celom Slovensku. Veľa materiálov si dováža sám, vďaka čomu si môže dovoliť ponúkať bezkonkurenčné ceny na trhu.

 

Pre viac informácií neváhajte navštíviť www.fimlux.sk

 

 

Pin It