domcek pre babiky detail

Najviac práce dala autorke boho domčeka výroba hojdačky. 

 

Mladá mama Lucie Kvasničková sa rozhodla dcérin drevený domček premeniť na štýlové miesto tak, aby zapadol do ich vlastného bývania.

 

„Už keď sme dcérke domček pre bábiky zaobstarávali, vedela som, že ho časom trochu poupravím a zútulním, aby celkovo zapadol do kontextu detskej izby. Je mi veľmi blízky vidiecky štýl s boho prvkami, riadila som sa teda hlavne srdcom, tým, čo by sa nám páčilo v dome aj v skutočnosti,“ hovorí pre SaB Lucie Kvasničková.

 

domcek pre babiky cely

 

Pohovka z 3D tlačiarne

Mini interiérový dizajn nemala vopred premyslený, inšpirácia vraj prišla postupne, podľa toho, čo sa v dome našlo. „Najprv som domček natrela bielou neutrálnou farbou. Aby som odlíšila strechu, pridala som do bieleho eternalu trochu hnedej temperky a naniesla tri nátery, aby sa všetko zacelilo,“ vysvetľuje Lucie Kvasničková. Nábytok aj samotný domček je z obchodného reťazca, gauč vyrobil Luciin manžel v 3D tlačiarni. 

 

 

domcek pre babiky domcek pre babiky

 

 

Minihojdačka aj koberec z juty

Do detailov sa vyhrala s dekoráciami, tie sú vyrobené z domácich zásob: drevené koráliky, špajle, zvyšok ľanovej látky... „Najviac ma asi potrápila výroba hojdačky,“ hodnotí autorka nápadu. „Pre kúzelnú útulnú atmosféru som zvolila vlnené doplnky, uháčkovala som koberček a deku, druhý koberec je z klasického jutového povrázku a veľký biely je po babičke. Celkový dojem domčeku som dotvorila kvetinami. Myslím, že práve tie to doma vždy tak rozsvietia,“ hovorí Lucie. 

Celá „rekonštrukcia“ domčeku jej trvala dva večery a hodnotí to ako fajn relax. 

 

domcek pre babiky

 

Malý dom zapadol do veľkého

Drevený domček nesie rovnaký rukopis ako interiér podkrovného bytu v rodičovskom dome, ktorý si mladá rodina svojpomocne zrekonštruovala. Zasadený do prostredia malej dedinky Zaječice pri Chrudime vychádza z princípov vidieckeho štýlu. Dominujú tu prírodné materiály a farebné odtiene, drevo v kombinácii s kovom, textílie a vlastnoručne vyrábané doplnky. 

 

lucie kavsnickova interier

 

Interiér skutočného domu mladej rodiny, ktorý si svojpomocne zrekonštruovali.

 

lucie kavsnickova interier lucie kavsnickova interier

 

 Domček do detskej izby štvorročnej dcéry po "rekonštrukcii" zapadol. Vpravo kúpeľna podkrovného bytu.

 

Pin It