Kroslak Arteston

Foto: Krošlák

 

Posledný aprílový týždeň sa na výstavisku Agrokomplex konal ďalší ročník veľtrhu Nábytok a bývanie. Zisťovali sme viac o aktuálnych trendoch, prečítajte si našu anketu medzi vystavovateľmi.

 

Blanka Benková/Blum: 

Na výstave NaB ste predstavili nový zásuvkový systém Legrabox v novej farbe čierny karbón matný, ale aj kombináciu kovových povrchov s tlmenými farbami. Dá sa povedať, že práve takéto tmavšie odtiene sú jedným z najnovších trendov v oblasti dizajnu kuchýň?

Trend vybavenia kuchýň v tmavých a čiernych odtieňoch pretrváva už dlhšiu dobu a to z estetického aj praktického dôvodu. Preto naša spoločnosť Blum prispôsobila týmto trendom farebné prevedenia ako pri výsuvných a výklopných systémoch, tak aj pri systémoch závesov. Vo výsuvných systémoch ponúkame v tmavých odtieňoch farby karbónovú čiernu matnú, sivú orion matnú a ako dekoračný prvok vonkajší bok v karbónovom vzhľade v special edition systému my LEGRABOX.  Vo výklopných systémoch AVENTOS sme predstavili novinku s názvom AVENTOS HKi, ktorý je kompletne vo farebnom prevedení čierny ónyx, ktorý dokonale ladí s našimi závesmi, ktoré sú tiež v rovnakom prevedení čierny ónyx. Na všetky spomínané farebné prevedenia máme pozitívne ohlasy od odbornej aj laickej verejnosti.  

 

BLUM naB2

Foto: BLUM

 

Ak hovoríme o zásuvkách a výsuvoch, na čo je dobré pri ich výbere dbať, aby boli nielen estetické, ale aj praktické a pohodlné na ovládanie?

Všetky pozitívne aspekty – estetickosť, praktickosť a pohodlné používanie naše výsuvné systémy maximálne spĺňajú. Vyznačujú sa ľahučkým chodom, vysokou stabilitou a možnosťou výberu spôsobu otvárania s úchytkou a bez úchytiek vďaka štyrom technológiám pohybu (BLUMOTION, TIP-ON BLUMOTION, TIP-ON, SERVO-DRIVE).  Pri výbere odporúčame dbať na správny výber typu výsuvného systému, dynamickú nosnosť (kg) a maximálne využitie celého objemu skriniek aj vďaka vnútorným zásuvkám. Zaujímavé nápady a inšpirácie si môžete nájsť na www.blum-inspirations.com.

 

BLUM naB4 BLUM naB3

Foto: BLUM

 

 

BLUM naB 

Foto: BLUM

 

 

Lukáš Kaplan/Kaplan nábytok:

Aké novinky či trendy ste prezentovali na tohtoročnej výstave Nábytok a bývanie?

Na tohtoročný veľtrh Nábytok a bývanie sme priniesli úplne nový okrúhly rozkladací stôl. Tento stôl sme predstavovali ešte k tomu aj v našej unikátnej expozícii, ktorú navrhol český dizajnér Václav Mlynář. S týmto dizajnérom sme takisto vytvorili naše dizajnové nástenné hodiny. Tie symbolicky odkazujú na tradíciu a históriu našej firmy.

 

kaplan nabytek

Foto: SaB/M. Galajdová

 

Pokiaľ má zákazník záujem o výber stoličky či stola v špičkovej kvalite a remeselnom spracovaní, na aké atribúty je dobré sa zamerať?

Prvé, čo by mal zákazník riešiť, je materiál. My v Kaplan nábytek vyrábame stoly a stoličky z prírodného bukového, dubového a orechového dreva. Je to materiál, ktorý má všetky predpoklady na to, aby nové stoličky a stôl vydržali čo najdlhšie. Čo sa týka konštrukcie, odporučil by som zamerať sa na výrobky, ktoré sú dodávané vcelku, bez potreby ďalšej montáže. Čapovaná a lepená konštrukcia týchto výrobkov pri správnom zhotovení zaistí to, že stoličky aj stôl vydržia takpovediac generácie. V neposlednom rade je potrebné zvážiť povrchovú úpravu. V dnešnej dobe môže byť kvalitný rozťahovací stôl lakovaný alebo dokončený olejom na prírodnej báze. Každá z týchto povrchových úprav má svoje špecifiká. V každom prípade sú aj olej, aj lak na kvalitný nábytok vhodné.

 

kaplan nabytok

Foto: Kaplan nábytok

 

Petronela Kubeková/Krošlák:

Od roku 2019 pôsobíte aj v maloobchodnom sektore – ponúkate aj vlastné kolekcie sedačiek. Aké novinky z hľadiska dizajnu a funkčnosti ste prezentovali na výstave Nábytok a bývanie?

Predstavili sme novinky z dizajnovej rady Arteston, ktoré zaznamenali veľký záujem. Z čalúnených výrobkov mal premiéru model Mozzano, ktorý sa umiestnil v TOP3 v súťaži o cenu veľtrhu. Veľký úspech tiež mala praktická modulárna sedačka join_it, kde sme prezentovali celkom nový oblý segment. Záujemci ocenili pri nej nielen nadčasový dizajn, ale aj možnosť jednoduchého pripojenia a odpojenia jednotlivých segmentov podľa potreby. Otáčacie kreslo Nuvola s podnožou si tiež našlo množstvo svojich fanúšikov, ktorí hľadajú komfortný a štýlový priestor pre oddych. Čalúnený nábytok doplnili novinky z kovovýroby - konferenčné stolíky Diamond, jedálenský stôl Wave, dizajnové zrkadlo Luna a variabilná zostava policových regálov Butterfly.

 

Kroslak NaB

Foto: Krošlák

 

Aké atribúty musí spĺňať estetická a kvalitná sedačka? Čím sa pri jej výbere riadiť?

Kvalitná sedačka by mala byť vyrobená z overených a kvalitných materiálov. Len sedačka, ktorá je dômyselne navrhnutá a zrealizovaná skúsenými odborníkmi môže plniť nielen estetickú funkciu, ale aj účel a funkčnosť niekoľko rokov.

 

Kroslak NaB

Foto: Krošlák

 

Krosla NaB 3

Foto: Krošlák

 

Prvú časť našej ankety so spoločnosťami Ambisio, Decodom a Fenix si môžete pozrieť v našom predchádzajúcom článku.

Pin It