Pin It

 

23.7.2014

 

Kúpeľ v bublinkách i saunovanie si môžeme dožičiť bez toho, aby sme opustili pohodlie domova. Domáce wellness dnes môžeme začleniť do obytného priestoru aj vďaka atraktívnemu dizajnu kúpeľňovej keramiky a technológiám zabudovaným do sprchovacích panelov, vaní či víriviek.

 

domace wellness 01

 

domace wellness 02Kúpeľňa ako súčasť obytného priestoru
Prírodné a súčasne ekologické farebné tóny dovoľujú začleniť kúpeľňu aj do obytného priestoru. Najčastejšie sa stretávame s dispozičným riešením, v ktorom je kúpeľňa súčasťou spálne. K harmónii v priestore prispievajú aj dizajn a tvary kúpeľňovej keramiky. Vaňa alebo sprchovací kút môžu byť s interiérom perfektne zladené alebo môžu byť neprehliadnuteľným solitérom. Ak patríme k šťastlivcom, ktorí majú veľkú kúpeľňu, prípadne si môžu dovoliť samostatné domáce wellness, tmavé farby dodajú miestnosti eleganciu a pocit tepla. Farby sa dajú výborne kombinovať s prírodnými modernými materiálmi, ako je drevo alebo kameň, a umožňujú tak harmonicky vyriešiť prechod mezi mokrou zónou a podlahou. Atraktívny vzhľad moderných kúpeľní dotvárajú voľne stojace vane v čistých líniách. Tieto elegantné kúsky navodzujú atmosféru luxusu a ak majú nadčasový dizajn stávajú sa významným solitérom na mnoho rokov.

 

Špičkové vybavenie kúpeľne

Okrem vzhľadu sú pre pohodlný kúpeľ vo vani dôležité rozmery a materiál, z ktorého je vaňa vyrobená. Ten rozhoduje o hrúbke, teplotnej stabilite, o odolnosti voči mechanickému poškodeniu a chemikáliám i o stálofarebnosti. Väčšina vaní je vyrábaná z akrylátu a z jeho moderných modifikácií, ktoré zlepšujú pôvodné vlastnosti. Sú príjemné a teplé na dotyk a často majú aj antibakteriálnu a protišmykovú úpravu. Hrúbka vaní zo špičkových akrylátov je od šesť do osem milimetrov, čo znamená ich nízku hmotnosť. Smaltovaná oceľ je zas jedným z najtrvanlivejších materiálov. Okrem toho sa do kúpeľní dostávajú vane z umelého a prírodného kameňa, dreva a nehrdzavejúcej ocele so saténovou alebo zrkadlovou povrchovou úpravou. Tých, ktorí preferujú sprchovanie pred kúpeľom vo vani, určite uspokoja obrovské možnosti sprchového vybavenia. Očista tela môže byť spojená s pocitom padajúceho dažďa alebo so zvukmi vlnobitia či vodopádu. Nové generácie sprchovacích panelov majú zabudované hlavovú i ručnú sprchu, vodovodnú batériu, ovládacie prvky a veľmi často aj masážne trysky. Takýto kompaktný celok, efektne ukrytý za sklom a často doplnený LED osvetlením, je atraktívnym doplnkom každého moderného priestoru.

 

domace wellness 03

 

Moderné technológie pocit pohodlia znásobujú
Výdatný kúpeľ alebo sprcha, o saune ani nehovoriac, dávajú po celodennom zmätku možnosť zrelaxovať a oddýchnuť telu i duši. K dokonalej pohode prispieva hudba, ktorá vďaka moderným technológiám môže znieť doslova priamo z vody. Ojedinelý spôsob relaxácie ponúka kúpeľňový audiosystém Sound Wave od Kaldewei. Hudba dokáže ovplyvňovať našu náladu, necháva nás plávať spomienkami, dokáže ukľudniť aj rozveseliť a najmä znásobiť blahodárne účinky kúpele. Kúpaniu vo vani tak dáva celkom nový rozmer. Okrem vaní a sprchových kútov rôznorodých tvarov, vyhotovených z kvalitných materiálov a vybavených špičkovými technológiami sú luxusným doplnkom domáceho wellness aj vírivky. Atraktívnym dojmom pôsobí vírivá vaňa umiestnená v zimnej záhrade prípadne na prekrytej terase. Okrem luxusných modelov pre viac osôb , ktoré sú vhodné do veľkorysých priestorov, existujú aj menšie a tým pádom aj lacnejšie typy. Moderné kúpeľňové vybavenie má nielen množstvo zabudovaných a individuálne voliteľných programov, ale aj inovatívne povrchové úpravy, takže nákladné a časovo náročné čistenie je minulosťou.

 

domace wellness 04

 

Rôzne podoby saunovania
Saunovanie patrí medzi príjemné formy regenerácie a jeho blahodarné účinky na ľudský organizmus sú známe už po stáročia. Okrem fínskej sauny a infrakabíny je parný box ďalšou jednoduchou možnosťou ako si bez väčších stavebných úprav priniesť do bytu alebo do domu zdravie. V sprchovacej kabíne s parným agregátom, ktorý sa zvyčajne programuje na teplotu 45 – 55 °C si môžeme dopriať turecký kúpeľ. Ten pozostáva v striedaní tepla a v následnom rýchlom ochladení tela studenou vodou. Okrem parného generátora, je box vybavený aj digitálnym ovládaním a čerpadlom, ktoré dávkuje vonné esencie a zvyšuje tak účinky relaxácie. Sprchové systémy v parných boxoch majú moderné a zároveň ergonomické tvary a sú vyrobené z kvalitných materiálov, ktoré dobre odolávajú vlhkému prostrediu. Efektné i efektívne osvetlenie kabín LED diódami dotvára príjemné prostredie a aj znásobuje nevšedný zážitok.

 

text: Ivona Partmanová
foto: Geberit, Laufen, Kaldewei, Grohe, Sika koupelny

 

 

Pin It