14.2.2013

 

Dôležitým faktorom pri výbere práčky a sušičky je nielen energetická trieda, ale aj nové funkcie, ktoré ochránia vašu bielizeň.

 

gorenje D 7664 N 347373

 


Bielizeň ako vyžehlená

Sušička gorenje D7664N získala v teste nezávislého nemeckého ústavu Hermes Hansecontrol skóre 1,6 zo škály 1 – 6 (pričom 1 je najlepšia známka na stupnici). Oblečenie je tak vďaka patentovaným technológiám IonTech a TwinAir menej pokrčené. IonTech vlákna pomocou ionizácie vyhladzuje, odstraňuje ich statický náboj a neutralizuje nepríjemné pachy. TwinAir zaručuje prívod teplého suchého vzduchu, ktorý do bubna rovnomerné fúka cez dva vetracie otvory. Oproti klasickej energetickej triede A, má až o 40 percent nižšiu spotrebu energie.

 

 

Aqualtis image barvy2

 

Koniec triedenia
Nová technológia priameho vstrekovania Direct Injection v práčkach Hotpoint Aqualtis premieňa prací prostriedok na penu s čistiacim výkonom o 60 percent vyšším než v tradičnej práčke. Vďaka tomu je možné znížiť teplotu prania len na 20 °C pri zachovaní účinnosti 40 °C, takže môžete prať spolu bielu aj farebnú bielizeň bez toho, aby sa vzájomne zafarbila. Vďaka využitiu intenzívnejšej pracej peny a pridaniu až 5 cyklov plákania v špeciálnom antialergénnym programe sú z bielizne odstránené aj tie najodolnejšie alergény.

 

  

DG201203195

 

 

 

 

Vo svete ticha
Z výrobných liniek podniku spod Vysokých Tatier vzišla zhora plnená práčka Whirlpool 6. Zmysel™ Colours ZEN, priekopníčka v dokonalej ochrane farieb vášho oblečenia. Technológia ZEN umožnila znížiť hlučnosť práčky na minimum. Kombinuje dve inovácie – revolučný Direct Drive motor s priamym náhonom bubna bez použitia remenice, a tiež nové tlmiče hluku, integrované v bubne, pre zachytenie zvukových vĺn a výrazne zníženie vibrácií. Technológie Wave Motion, 6. Zmysel™ Colours spolu s funkciou farebného prania Colours 15° sú zárukou ochrany farieb odevov.

 

 

 

 

F1495BDS front

 

 

Revolučná para
Parná práčka LG F1495BDS s predným plnením a veľkými dvierkami má maximálny objem 12 kg bielizne a ponúka 14 rôznych programov. Hlavné programy môžete rozšíriť o 19 prídavných možností. V režime Stand By má nulovú spotrebu. Revolučná parná technológia používa generátor skutočnej pary, ktorá je privádzaná do hornej časti bubna cez patentovanú rozprašovaciu trysku a zaistí vyšší čistiaci výkon. Program Refresh – para bez použitia pracieho prášku – uvoľňuje záhyby na bielizni, vďaka čomu je menej pokrčená a mäkšia.

 

produkt pracka F-2810 X antikoro

 

 

 

Ergonómia v pohyboch
Spredu plnená práčka Fagor F-2810 na 8 kg bielizne sa vyznačuje funkciou Effisilent – má až o polovicu tichší chod ako iné práčky. Rýchle programy prania na 15 a 30 minút, pranie aj v neohriatej vode na 50 minút a okamžité otvorenie dvierok sú ďalšími funkciami, ktoré potešia používateľov. Dizajn práčky bol vyvinutý tak, aby uľahčil prácu s nakladaním a vyťahovaním bielizne. Nakladací otvor sa nachádza až 73 cm o podlahy, priemer otvoru je 34 cm a pohodlie zabezpečí aj naklonení bubon.

 

 

 

 

 

 


gorenje powered by EON
Spotrebiče, ktoré si na seba zarobia

Set práčky a sušičky gorenje powered by E.ON je reakciou na chovanie spotrebiteľov v Českej republike. Stále viac ľudí využíva cenovo zvýhodnenú nižšiu tarifu na ušetrenie nákladov pri varení, praní a žehlení. Set dokáže po aktivácii špeciálneho programu ECO automaticky rozpoznať prechod na nízku, lacnejšiu tarifu. Vychádza sa z predpokladu, že spotreba elektriny pôvodnej práčky energetickej triedy A bola v pomere 90 percent vo vysokej tarife a 10 percent v nízkej tarife. Dizajn práčky novej generácie získal ocenenie v súťaži reddot design award. Rýchly program sušičky na osvieženie bielizne odstráni zápachy bez nutnosti prania.

 

IDCE845A ECO-EU

 

 

 

 

 

 

Regulované sušenie
Kondenzačná sušička Indesit IDCE 845 A ECO s technológiou tepelného čerpadla umožňuje usušiť až 7,5 kg bielizne v jedinom cykle. Disponuje 16 programami a štyrmi úrovňami automatického sušenia (extra suché, do bielizníka, na vešiak, na žehlenie). Automatické programy využívajú senzory zostatkovej vlhkosti, vďaka ktorým je udržiavaná stála vlhkosť náplne – tak regulujú sušenie a zastavujú cykly len keď oblečenie dosiahne zvolený stupeň vlhkosti. Ovládanie sušičky uľahčuje veľký digitálny displej. Sušička je dodávaná v energetickej triede A-30%.

Siemens

 

 Rýchlejšie a úspornejšie

Práčky, ktoré boli doposiaľ na trhu, buď dokázali prať rýchlo, alebo ponúkali úsporu vody a energie. Model Bosch Logixx 8 VarioPerfect WAS 24462 BY dokáže oboje. Režim Speed Perfect ušetrí pri všetkých pracích programoch viac ako polovicu času, v niektorých prípadoch až 60 percent. S funkciou VarioPerfect možno dokonale vyprať aj silno znečistené oblečenie bez predpierania či nutnosti voľby programu na zvlášť špinavú bielizeň.

 

 

 

Electrolux

 

 

 

 

 

 


Profesionálne technológie už aj doma

Skúsenosti z profesionálneho prostredia Electrolux prenáša do domácností. Príkladom je práčka SteamSystem alebo sušička EcoCare, ktorá má mimoriadne dobré výsledky sušenia aj pri najjemnejších látkach a odevoch, vrátane vlny, hodvábu a spodnej bielizne. Systém je jediným systémom parnej práčky s certifikátom Woolmark Gold.

 

 

 

text: Sláva Štefancová
foto: archív firiem