30.6.2015

 

 

podlahy muzi 01Hovorí sa, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše. Ich názory bývajú rozdielne, vkus sa líši a pragmatickosť verzus pekný vzhľad sú večným svárom ženskej a mužskej generácie. Ženy rady objavujú krásu vo veciach, hľadajú harmonickosť a vyváženosť. Muži zasa uprednostňujú praktické a funkčné veci, ktoré svojou kvalitou a životnosťou prežijú niekoľko generácií. Podobne to funguje aj pri zariaďovaní spoločného domova, čo samozrejme zahŕňa aj výber dekoru a typu podlahy.

 

Tvrdé mužské ego
Muži, ktorí si svoj byt či dom zariaďujú tak, aby sa v ňom cítili príjemne a pohodlne, majú radi jednoduché, nenápadné podlahy, ktoré sú najmä funkčné a nemusia byť prvoplánovo zaujímavé. Jedným z takýchto dizajnov je nadčasová svetlá laminátová podlaha, ktorá kopíruje vzhľad duba šedivého. Dokonalým splývaním jednotlivých dosiek vytvára ucelenú plochu, ktorá navodzuje harmonickú a pohodovú atmosféru celej miestnosti.

 

 

 

Hlava rodiny
Ak patríte medzi mužov, ktorí budujú domov pre svoju rodinu, teplo by malo sálať nielen z kozuba, ale i z celkového dizajnu. Práve preto muži vsádzajú na odolné laminátové podlahy s výzorom tmavého dubu. Aby však podlaha nepôsobila príliš jednotvárne, ideálnou voľbou je striedanie farebných odtieňov rozdielnej intenzity. Muži všeobecne preferujú tmavšie farby, ktoré miestnosť opticky zahrejú a zútulnia.

 

podlahy muzi 02 podlahy muzi 03

 

Nezávislý samotár
Moderný nezávislý muž sa nedrží iba zaužívaných a klasických línii a bez obáv siahne i po trendy novinkách. Minimalistický nábytok podčiarkne tmavými laminátovými podlahami, ktoré sa stanú dominantou celého interiéru. Vďaka kontrastu jednoduchosti zariadenia a mohutnosti podláh s dizajnom duba dymového tmavého bude miestnosť pôsobiť priestranne, no zároveň hrejivo. Jednoducho, trendy domácnosť pre muža, ktorý sa rozumie dizajnu.

 

text: Lenka Dolinajová
foto: Quick-Step/Everel

 

Prečítajte si aj prvú časť:
Ženský a mužský princíp na podlahe: 1. Nežné pohlavie

 

 

Pin It