PR článok

27.12.2015

Vášeň pre dokonalosť stála pri zrode firmy, ktorá vám nad hlavou vyčaruje hviezdne nebo, pod nohami bezškárovú epoxidovú podlahu či betónovú stierku na stene, ktorá je vhodná aj do miestností v neustálom kontakte s vodou. Inšpirovali sme sa v nej najnovšími trendmi v úprave povrchov.

candis 01

Firma Luxusnepovrchy.sk je jasným lídrom v oblasti povrchových úprav pre byty, rodinné domy, ale aj hotely či komerčné objekty. Realizuje rôzne typy liatych podláh, a to epoxidové, polyuretánové, akrylátové, oteruvzdorné (pancierové) aj cementové. Zaujímavým riešením z jej ponuky je napríklad originálny kamenný koberec zo zmesi prírodných kamienkov pre exteriér a interiér. S týmto povrchom získate kvalitu, ktorá je výsledkom mnohých rokov vývoja a je založená na patentovanej technológii zdravotne neškodného spojiva. Vzhľadom na rozvoj firmy a stále sa zvyšujúcim nárokom zákazníkov, sa firma rozhodla rozšíriť svoju pôsobnosť. Zrekonštruovala svoje sídlo v Trenčíne, ktoré teraz slúži nielen ako skladový priestor a výdajné miesto, ale od 1. júna 2015 aj ako nová, exkluzívna vzorkovňa. Ponúka širokú škálu dekoratívnych povrchov a produktov ako do interiéru, tak i exteriéru. Tieto si na jednom mieste môžete pozrieť a objednať. Čaká tu na vás takmer 200 m2 plochy s veľkým výberom.

candis 02

candis 03

Koniec bielej, nech žijú dekory!
Podľa majiteľa firmy, Ivana Vlčeka, bolo donedávna zaužívané aplikovať na steny bielu farbu. Momentálne je veľmi populárna dekoratívna farba. „V oblasti úprav je trendové používať dekoratívne farby, ktoré vytvárajú metalický, perleťový, alebo starý antický efekt. Naše farby CANDIS z radu ANTICHE TERRE FIORENTINE sú obľúbené vďaka ich zdravotnej a ekologickej neškodnosti, pretože suroviny na ich výrobu sú chemicky neupravené a čisté materiály na vodnej báze. Preto sa tiež začali používať pri vnútorných úpravách nemocníc, reštaurácií, hotelov, bánk a podobne. Svoju dobrú povesť si tieto výrobky získali hlavne svojmu dobrému vzhľadu, jednoduchej aplikácii i vo vlhkých prostrediach a vďaka vlastnosťami, akými sú trvanlivosť, oteruvzdornosť a umývateľnosť vodou. V neposlednom rade zavážila i široká ponuka voliteľných doplnkov, ktorými si môžete tieto farby dekorovať. Jednotlivé produkty je možné aplikovať okrem namaľovanej steny aj na omietkovú a sadrovú stenu, betón, drevo, sadrokartón, umakart, kov i plast. Výhodou našich materiálov je, že si ich užívateľ vie aplikovať celkom sám,“ vymenoval prednosti ponúkaných farieb CANDIS. Čoraz väčší záujem majú zákazníci o imitácie betónu do interiéru i exteriéru. Tento produkt sa stal najobľúbenejšou povrchovou úpravou stien predovšetkým vďaka faktu, že na trhu nie je známy iný materiál alebo technológia, ktoré by mali podobné vlastnosti a zároveň spĺňali tie najvyššie požiadavky na krásny dizajn. „Stierku v stovkách odtieňov o hrúbke približne 1,5 mm možno nanášať takmer na akýkoľvek povrch, za výrazne nižšiu cenu ako klasický betón. Je možné ju použiť na povrchy, ktoré sú v neustálom kontakte s vodou čiže vane, sprchy, sprchové kúty alebo bazény. Imitácia betónu je ručne aplikovaná stierka, a teda množstvo hladkých a hrubých častí (kaverien) nie je ovplyvniteľné,“ povedal Ivan Vlček. Jeho klientela nie je len zo Slovenska, ale pôsobí aj v Českej republike, Poľsku, Litve, Lotyšsku, Rakúsku a na Ukrajine. Po inšpirácie chodí majiteľ firmy aj do sveta. „Navštívil som rôzne výstavy. Najlepší dojem vo mne zanechal veľtrh MosBuild, kde som videl najväčšiu ponuku v každom smere dekorácii. Dovolím si tvrdiť, že pre dekoratívne farby tam bolo viac vystavovateľov (najmä z Talianska) ako na domácej výstave MadeExpo. Výstavisko je rozľahlé a každý si tam určite príde na svoje,“ doplnil.

candis 04

Imitácia betónu je ako povrchová úprave stien obľúbená predovšetkým vďaka tomu, že na trhu nie je známy iný materiál alebo technológia, ktoré by mali podobné vlastnosti a zároveň spĺňali tie najvyššie požiadavky na krásny dizajn. Stierku v stovkách odtieňov o hrúbke približne 1,5 mm možno nanášať takmer na akýkoľvek povrch, za výrazne nižšiu cenu ako klasický betón. Je možné ju použiť na povrchy, ktoré sú v neustálom kontakte s vodou čiže vane, sprchy, sprchové kúty alebo bazény.

 

candis 05

Vľavo: Hviezdne nebo je výnimočný dekoračný doplnok, ktorý je počas dňa prakticky neviditeľný a večer premení strop na oblohu plnú hviezd. Čím ďalej, tým viac je vyhľadávaným dizajnovým osvetlením do interiéru rodinných domov, bytov, reštaurácií, hotelov, sáun či wellnessov. Optické vlákna nevedú elektrinu a ani teplo, svietidlo je preto vhodné aj do vlhkých priestorov a exteriéru. Tiež je odolné voči vysokým teplotám a teda je možné umiestniť ho i do tak extrémnych podmienok, ako má sauna. Vpravo: Na pokrytie podlahy v interiéri ľudia vyhľadávajú epoxidové podlahy, prípadne imitácie betónu a kamenný koberec pre exteriér. Tieto podlahy sú obľúbené pre ich vynikajúce chemické aj mechanické vlastnosti a zároveň sú hygienicky i zdravotne neškodné. Každá z podláh tohto druhu je kreatívnou a neopakovateľnou. Môžu mať povrch buď lesklý, matný alebo polomatný. Samozrejmosťou je aj protišmykové vyhotovenie. Majú dokonale rovný povrch bez dilatačných špár a sú navrhované hlavne do interiérov, ale rovnako vhodné sú aj pre reprezentačné miestnosti. Dajú sa aplikovať v širokom spektre farebných odtieňov, rôznych vzorov a malieb, vďaka čomu je možné vytvoriť individuálny dizajn a rôzne úpravy podľa špecifických požiadaviek zákazníka.

text: Sláva Štefancová
foto: Luxusnepovrchy.sk

 

 

Pin It