Pin It

13. 10. 2016

Renomovaní návrhári prinášajú prehľad štyroch štýlov bývania podľa najnovších trendov, ktoré ponúkajú komplexné riešenie pre interiér bez ohľadu na to, či máte radi jednoduchú eleganciu, pohodlie a útulnosť, alebo ste zástancom strohého škandinávskeho štýlu.

House of Elegance: jednoduchá elegancia s retro prvkami

Retro štýl zažíva svoj opakovaný boom a preniká z každodenných oblastí života aj do našich domácností. Súhra rezervovanej elegancie a ľahkej jednoduchosti s nádychom moderny sa prelína so spomienkami na minulosť. House of Elegance vsádza na jesenné farby zelených a hnedých odtieňov, pripomínajúce poklady zo šperkovnice – zlatá, strieborná, smaragdovo zelená a zeleň polodrahokamu. V protiklade bielych plôch s dominantnými vzorovanými plochami hravo vynikajú materiály ako zamat či hodváb v kombinácii s lesklými prvkami. Interiéru dodávajú tajuplnú ľahkosť a zároveň istú extravaganciu.

inspiration house of elegance

Magic Moments: teatrálne, pohodlné a útulné

Sviatočná a teatrálna atmosféra je vstupenkou k hrejivo útulnému interiéru v štýle Magic Moments. Elegantný svet farieb na čele so sýtou jesennou červenou, mahagónovou hnedou a burgundskou červenou nachádza inšpiráciu v kvetoch, bobuliach, ovocí a tiež v ľudových tradíciách, ktoré dodávajú interiéru nádych harmónie. Absolútne pohodlie a útulnosť docielite bytovými doplnkami ako sú vankúše, závesy s očkami či obrazové rámy. V kurze sú tiež strapce - čokoľvek strapaté sa vo vašom interiéri postará o módny akcent elegancie.

inspiration magic moments

Modern Rustic: prírodné, ekologické, moderné

Bývanie v štýle Modern Rustic je názornou ukážkou toho, že aj moderné bývanie si veľmi dobre rozumie s prírodnými a trvale udržateľnými prvkami. Tento interiérový koncept vsádza na vysoko kvalitné, prírodné, elegantné a pritom nadčasové doplnky s dlhou životnosťou. Tón udávajú prírodou inšpirované jednoduché teplé odtiene. Typická pre tento štýl je kombinácia betónu a dreva, ktorú zútulňujú hrejivé materiály ako kožušina, mäkké vankúše, útulné sedacie prvky, otvorený oheň a sviečky. Príjemný charakter ako stvorený pre chvíle vo dvojici dotvárajú ľanové materiály, vlnené koberce a polstrovanie.

inspiration modern rustic

Scandinavian Touch: nadčasový dizajn so severským nádychom

Vzdušná atmosféra škandinávskeho interiéru je stvorená pre všetkých, ktorí si zariaďujú svoj prvý príbytok. Farby inšpirované prírodou ako sivá, krémovo ružová a maslovo biela vytvárajú priateľskú atmosféru plnú pohodlia a severskej nadčasovosti. Štýl zariadenia v sebe spája univerzálne plochy a prírodné materiály, charakteristickými prvkami je svetlé drevo, vintage vzhľad, mramorové tapety a chladivá modrá.

inspiration scandinavian touch

Zdroj: Hornbach

Pin It