Pin It

2. 4. 2018

Na veľtrhu Nábytok a bývanie 2018 po prvý raz udelilo Slovenské centrum dizajnu Cenu SDC v rámci celého veľtrhu, nie ako doteraz len z expozícií Fórum dizajnu. Dostal ju dizajnér Mgr. Art. Michal Riabič. Svoje sily spojil so slovenskými firmami Evergeen a Krošlák, ktorých krásnu spoločnú inštaláciu ste mohli vidieť v pavilóne M2. 

riabic

 

Viac ako rok riešil Michal Riabič so Samuelom Krošlákom, jeho otcom a tímom, ktorý okolo seba majú, vznik novej nábytkovej značky Arteston. Svoju veľkú premiéru mala značka práve na výstave v Nitre. Prezentáciu dopĺňali nábytky z masívneho dreva z projektu EDGE, za ktorým stojí tiež slovenský výrobca Evergreen, ktorý bol doteraz známy skôr tradičným kolekciami, ale podobne ako Krošlákovci, tiež ašpiruje na tvorbu súčasného nábytku vo svojom segmente.

edge 1

„Spojil som dve rodinné firmy – jednou je Krošlák, ktorý už 27 rokov vyrába sedačky a druhou firmou je Evergreen, ktorá stojí za značkou Edge. Zatiaľ sa snažíme robiť pre slovenský trh a dúfame, že to bude rásť. Snažíme sa robiť európsku líniu nábytku, ktorá nemá mať len nacionálnu nôtu, chceme aby kvalita zodpovedala aj európskemu klientovi,“ prezradil Michal Riabič.

edge 2

Sedačky, ktoré navrhol Michal Riabič pre Arteston sú ladené na rôzne nôty, kresielka majú rovnako ako sedačky sklopiteľné podrúčky a nastaviteľný chrbát, viete si zmeniť hĺbku ich sedenia a tak rozšíriť svoj komfort. V ponuke je aj rozkladací model, ktorý ponúka poctivých 180 cm šírky a 200 cm dĺžky na spanie. Zatiaľ však ide o prototyp, ktorý sa musí ešte doladiť. Malým experimentom bola aj vystavená sedačka s knižnicou vzadu a odkladacím priestorom zboku, ktorá je vhodná do veľkých loftových priestorov. Pri výbere látok si môžete vybrať približne zo 100 látok, ktorých cena sa pohybuje od 6 eur za bežný meter až po 65 eur. V ponuke je dokonca aj 100-percentná merino vlna, ktorej údržba nie je vôbec zložitá a búra stereotypy o lacných látkach na pohovkách.

arteston 1

text a foto: redakcia

Pin It