riabic

 

Na veľtrhu Nábytok a bývanie 2018 po prvý raz udelilo Slovenské centrum dizajnu Cenu SDC v rámci celého veľtrhu, nie ako doteraz len z expozícií Fórum dizajnu. Dostal ju dizajnér Mgr. Art. Michal Riabič. Svoje sily spojil so slovenskými firmami Evergeen a Krošlák, ktorých krásnu spoločnú inštaláciu ste mohli vidieť v pavilóne M2. 

 

Viac ako rok riešil Michal Riabič so Samuelom Krošlákom, jeho otcom a tímom, ktorý okolo seba majú, vznik novej nábytkovej značky Arteston. Svoju veľkú premiéru mala značka práve na výstave v Nitre. Prezentáciu dopĺňali nábytky z masívneho dreva z projektu EDGE, za ktorým stojí tiež slovenský výrobca Evergreen, ktorý bol doteraz známy skôr tradičným kolekciami, ale podobne ako Krošlákovci, tiež ašpiruje na tvorbu súčasného nábytku vo svojom segmente.

 

edge

 

„Spojil som dve rodinné firmy – jednou je Krošlák, ktorý už 27 rokov vyrába sedačky a druhou firmou je Evergreen, ktorá stojí za značkou Edge. Zatiaľ sa snažíme robiť pre slovenský trh a dúfame, že to bude rásť. Snažíme sa robiť európsku líniu nábytku, ktorá nemá mať len nacionálnu nôtu, chceme aby kvalita zodpovedala aj európskemu klientovi,“ prezradil Michal Riabič.

 

edge

 

Sedačky, ktoré navrhol Michal Riabič pre Arteston sú ladené na rôzne nôty, kresielka majú rovnako ako sedačky sklopiteľné podrúčky a nastaviteľný chrbát, viete si zmeniť hĺbku ich sedenia a tak rozšíriť svoj komfort. V ponuke je aj rozkladací model, ktorý ponúka poctivých 180 cm šírky a 200 cm dĺžky na spanie. Zatiaľ však ide o prototyp, ktorý sa musí ešte doladiť. Malým experimentom bola aj vystavená sedačka s knižnicou vzadu a odkladacím priestorom zboku, ktorá je vhodná do veľkých loftových priestorov. Pri výbere látok si môžete vybrať približne zo 100 látok, ktorých cena sa pohybuje od 6 eur za bežný meter až po 65 eur. V ponuke je dokonca aj 100-percentná merino vlna, ktorej údržba nie je vôbec zložitá a búra stereotypy o lacných látkach na pohovkách.

 

arteston

 

text a foto: redakcia

Pin It