15.7.2013

 

Pri nákupe nábytku do spálne myslíme predovšetkým na jej estetický vzhľad a na praktické využitie nábytku. Nesmieme však zabúdať ani na naše pohodlie. Spánkom strávi človek viac ako tretinu dňa. Aj z tohto dôvodu by mala spálňa pôsobiť ako dokonalá oáza pokoja, relaxu a oddychu. Len takto budeme ráno vstávať oddýchnutí a s úsmevom na tvári.

 

Nabytok elegancia 01

 

Ako na to?
V prvom rade musíte mať kvalitnú posteľ. Tá tvorí hlavnú dominantu spálne. Manželské postele vyberajte podľa viacerých kritérií. Je to v podstate veľmi jednoduché. Prvé je zdravie a s tým súvisiace pohodlie. Ďalším podstatným kritériom je vzhľad postele. Musí vo vás vyvolávať pocity bezpečia, pokoja a čistoty, potom si v nej oddýchnete najlepšie. Jednoducho musí odzrkadľovať to, čo máte radi. Zabudnite na trendy. Riaďte sa vlastným vkusom a osobnosťou. Pri jej výbere nezabúdajte na zadné čelo, ktoré by mala rozhodne mať. V spánku ho človek vníma ako ochranu a určite ho oceníte aj pri čítaní dobrej knihy.
Ku kvalitnému spánku potrebujeme samozrejme prvotriedne matrace a rošt. Každý predajca s nábytkom by vám mal poradiť a ponúknuť viacero variant matracov. Skúste napríklad lamelový, kedy sú lamely uložené v kaučukových puzdrách. Tu je možností naozaj veľa. Nechajte si poradiť od odborníkov, zabezpečíte si tak naozaj zdravý spánok.

Nabytok elegancia 02

 

Skrine a komody
V žiadnej spálni by popri posteli nemali chýbať. Ak nám priestor nedovolí viac, umiestnite v nej aspoň jednu komodu, do ktorej budete môcť odložiť veci na každodenné použitie. Tým šťastnejším vlastníkom veľkých spální určite vyhovejú spálňové zostavy. Aj tu si však dávajte pozor pri výbere. Keď sa vám páči vidiecky štýl, vyberajte si rustikálne zariadenie, ktoré navodí romantickú atmosféru. Ak vás oslovilo moderné umenie, určite vás zaujme pokrokový elegantný nábytok.
Hoci aj vo svete spální vládnu moderné trendy, nemajte strach experimentovať a siahnite aj po nadčasovom či osobnejšom nábytku. Skombinujte kúsky, ktoré vo vás vyvolávajú tú správnu rodinnú atmosféru. Práve v tejto miestnosti môžete naplno prejaviť váš vkus a štýl. Ak sa vám ju podarí podľa neho zariadiť, pripravte sa na dokonalé chvíle oddychu a tie najkrajšie sny.

 

zdroj: www.nabytok-elegancia.sk

 

 

 

Pin It