29.9.2013

 

Súčasný trh s vykurovacími zariadeniami ponúka bohaté možnosti. Zákazník má na výber nielen nespočetné množstvo výrobcov, ale aj energetických zdrojov. Keď používateľ zvažuje kúrenie biomasou, respektíve drevnými peletami, môže oceniť potenciál peletizačných kotlov radu Attack Pellet od spoločnosti ATTACK.

 

attack kotly 01Oproti konkurencii ponúkajú kotly z tohto radu pridanú hodnotu, ktorej dôkazom je ich viacnásobné ocenenie od odborných komisií. Vynikajú príťažlivým dizajnom, jeho skutočné bohatstvo sa však ukrýva v ich funkčnosti.

 

Pohodlná údržba
Kotly Attack Pellet majú vysokú účinnosť spaľovania pri zachovaní nízkej spotreby. O komfort sa stará automatická prevádzka kotla riadená izbovým termostatom. Automaticky prebieha aj čistenie rúrového výmenníka, odoberanie popola alebo podávanie paliva. Používateľovi tak ostáva skutočne minimum operácií, ktoré treba vykonávať manuálne. Navyše, kotol má veľmi jednoduchú obsluhu. Konštrukčnou čerešničkou na torte je z hľadiska údržby spoľahlivý antikorový horák na pelety s plne automatickým riadením prevádzky. Horák sa zapaľuje a zhasína bez nutnosti ľudského zásahu. Pre celkové pohodlie má používateľ k dispozícii aj funkciu automatického čistenia roštu, ktoré je nastaviteľné v závislosti od kvality použitých peliet, presné meranie intenzity plameňa prostredníctvom fotobunky, vlastnú diagnostiku chýb a zabezpečovacie prvky v podobe štvornásobného istenia proti prehriatiu.

 

attack kotly 02Jedno čistenie za vykurovaciu sezónu
S pomocou kotla, ktorý disponuje automatickým systémom odoberania popola do prepravného kontajnera, si môže používateľ dokonca užiť celú vykurovaciu sezónu bez jediného vyprázdnenia popolníka. Takýto dlhý čas prevádzky umožňuje spôsob spaľovania drevných peliet a výnimočné riešenie kotla, ktoré vo vzájomnej interakcii produkujú len jedno percento popola zo spotrebovaného paliva. Tento kotol si právom zaslúžil aj ocenenie za variabilitu. Okrem širokej automatizácie v oblastiach prevádzky a údržby umožňuje tento rad aj zásobovanie palivom z externého zásobníka. Kotol je štandardne vybavený špirálovým podávačom paliva. Ten umožňuje dosah v rozmedzí 1,5 m, 2 m a 5 m. Externý zásobník, ktorý sa dá objednať ku kotlu, má objem 450 l. V tomto vyhotovení nájde uplatnenie 1,5-metrový podávač. Používateľ sa však stále môže rozhodnúť i pre textilný externý zásobník peliet.

 

text a foto: ATTACK, s. r. o.