Pin It

 

9.10.2013

 

Na pobrežnej promenáde mestečka Caorle v severotalianskom Benátsku otvorili plážový hotel Marina Verde Wellness Resort. Okrem príťažlivej modernej architektúry sa pýši prívlastkom prvej šesťposchodovej drevostavby v Taliansku.

 

marina verde 01

 

V mestečku s bohatou históriu sa hotel stal symbolom súčasnej architektúry, ktorá spája ekologický koncept so špičkovými technológiami a maximom obytného komfortu. Objekt pozostáva z dvoch sedempodlažných budov, ponúkajúcich 73 prvotriedne zariadených izieb.

 

marina verde 02 marina verde 03

 

Prevažným stavebným materiálom, ktorý na stavbe uplatnila realizačná spoločnosť Rubner Holzbau Bressanone, boli lepené drevené konštrukcie. Použili sa na nosníkoch, priečkach, obložení stien, ako aj na stropných konštrukciách s celkovou plochou 8 000 m². Výnimku tvoria schodiská, podzemný svet wellness, v ktorých sa uplatnil železobetón, a niekoľko externých nosníkov. Izoláciu tvorí minerálna vlna.

 

marina verde 04

 

marina verde 07

 

marina verde 06

 

Komplex je v Taliansku prvým svojho druhu, postaveným podľa najvyšších energetických štandardov a spĺňajúcim prísne kritériá odolnosti voči zemetraseniam a požiaru. Ako prvý európsky wellness rezort sa uchádza aj o udelenie certifikátu KlimaHaus A+.

 

marina verde 05

 

Realizačný tím:
Investor: Marina Verde Srl
Architektonické riešenie a stavebný dozor: Geometer G. Bellinazzi
Projekt a riadenie štrukturálnych prác: Ing. M. Urso
Návrh vnútorných konštrukcií: architekt S. Micheli
Výstavba (plánovanie, výroba, realizácia a montáž drevených konštrukcií): Holzbau SpA – Brixen (BZ)
Vedúci projektu: Ing. G. Brentari/ Holzbau SpA
Statika a konštrukcie: Ing. B. Franchini, E. Putzer/Holzbau SpA

 

marina verde vystavba 02 marina verde vystavba 01

 

text: Anna Salvová
foto: Rubner Holzbau

 

 

 

Pin It